Часът на Милен Цветков
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кои са самотните сърца?

5 posters

Go down

Кои са самотните сърца? Empty Защо обикновенно се смята, че "самотно сърце"

Писане  elka_53 Пет Окт 24, 2008 1:06 pm

означава "свободен" "необвързан" т.е. неженен и неомъжена. Скромния ми опит показва, че най -самотните сърца са сред семейните хора. Т.е. те не биха могли да търсят своята половинка. Биха, но предимно само в сънищата си или ако са по-смели и в мечтите си. За зависимостта м/у самотата и възрастта бих ви помолила да се сетите за песента на Стефан Данаилов: Когато съм разлюбен на 20г и мислех си , че умирам .....И когато съм разлюбен на 40г и мислех си че НЕ умирам....
Темата е прекалено дълга , но да знаете, че младите хора има с какво да компенират самотата си, а възрастните НЕ.

elka_53

Брой мнения : 3
Join date : 24.10.2008

Върнете се в началото Go down

Кои са самотните сърца? Empty Re: Кои са самотните сърца?

Писане  mtpv Нед Мар 09, 2008 2:34 pm

и аз съм самотно сърце
mtpv
mtpv

Брой мнения : 76
Join date : 26.02.2008
Age : 33
Местожителство : искър

http://mtpv.saitche.com/users/

Върнете се в началото Go down

Кои са самотните сърца? Empty относно младите хора и самотата

Писане  just_a_girl_ Нед Мар 09, 2008 3:32 am

Мисля, че младите хора се опитват да живеят живота си такъв, какъвто е, без прекалено много да се замислят за неприятните неща, едно от които е самотата. Може би голяма част от тях се страхуват да покажат, че са самотни, защото това ще ги накара да се почувстват и, съответно, да изглеждат слаби и уязвими по някакъв начин..Поне за мен приемането и споделянето пред другите на факта, че е самотен, кара един човек още повече да се чувства такъв. Освен това, тук става въпрос и за споделяне на нещо лично пред една доста голяма аудитория, а не са чак толкова много онези, които са склонни да направят това. Аз вярвам, че на всекиго е отредено неговото лично щастие и, рано или късно, той стига до него. Начините за постигането му не винаги са ясни и видими, но това не означава, че човек трябва да губи надежда и вяра в по-доброто бъдеще.

just_a_girl_

Брой мнения : 18
Join date : 05.03.2008

Върнете се в началото Go down

Кои са самотните сърца? Empty Re: Кои са самотните сърца?

Писане  kamen Съб Мар 08, 2008 6:19 pm

just_a_girl_, историята на човечеството показва, че хората са се адаптирали към променените условия, а не са станали отшелници. Wink В този смисъл, това, което казваш, е така - за чисто човешката природа - но социалните връзки се формират вече по други правила.

Какво е твоето обяснение за плахостта на младите хора в тази рубрика?

kamen

Брой мнения : 16
Join date : 26.02.2008
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Кои са самотните сърца? Empty Относно ценностите

Писане  just_a_girl_ Съб Мар 08, 2008 4:38 pm

Пари..коли..бюстове..направо имам чувството, че съм от друга планета..И ако ще трябва и аз да си промия мозъка, както хората, за които това са висши ценности, предпочитам да не се "вписвам" и да си остана на "другата планета". Вярвам, че има още много "чуждоземци", които разсъждават като мен и, че не всички хора са с изкривени, или повърхностни представи за мъжественост и женственост. Най-важна е душевността на един човек. Ако на някого му липсва честност, чувствителност, съпричастие, желание поне да опита да разбере другия и, дори и само за миг, да погледне през неговите очи, никакви материални придобивки и визуални "предимства" не могат да го направят по-добър ЧОВЕК.

just_a_girl_

Брой мнения : 18
Join date : 05.03.2008

Върнете се в началото Go down

Кои са самотните сърца? Empty Re: Кои са самотните сърца?

Писане  kamen Съб Мар 08, 2008 2:09 pm

С други думи самотата владее от 20-годишните до 60-годишните, но младите не са склонни да си го признаят.

Колкото до времената, в които живеем - да, това са атрибутите на мъжа лидер и на плодовитата жена. Лично аз не виждам нищо лошо. Отвсякъде се проповядва материализъм и перфектна визия и респ. обществото приема това като ценно. От там нататък е въпрос на индивида как ще се впише. Wink

kamen

Брой мнения : 16
Join date : 26.02.2008
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Кои са самотните сърца? Empty Re: Кои са самотните сърца?

Писане  sylver Пет Мар 07, 2008 8:31 pm

ей тука съм , аз съм едно самотно сърце и какво от това днешно време колко хора могат да се похвалят с това че е намерил своята половинка? живеем във времена когата материалното се цени повече от духовните ценностти повечето жените гледат мъжа каква кола кара или каква заплата взима, а мъжете какъв бюст има жената всички гледат, но не виждат, слушат, но не чуват, говорятт, но не казват нищо! c'est la vie !!!
sylver
sylver

Брой мнения : 7
Join date : 26.02.2008
Age : 36
Местожителство : sofia

Върнете се в началото Go down

Кои са самотните сърца? Empty Кои са самотните сърца?

Писане  kamen Пет Мар 07, 2008 11:55 am

Интересно ми е, защо във второ поредно издание на рубриката идват хора на по 50-60 години. Нищо лично към тях. Но това ли са най-самотните хора, търсещи своята половинка? Или, може би, най-смелите сред тях? Г-н Цветков спомена, че мнозина дават назад, когато се спомене участие в предаването.

kamen

Брой мнения : 16
Join date : 26.02.2008
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Кои са самотните сърца? Empty Re: Кои са самотните сърца?

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите