Часът на Милен Цветков
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Да рекламираме България

Go down

Да рекламираме България Empty Да рекламираме България

Писане  Nik from California Чет Апр 17, 2008 4:43 pm

Да рекламираме България
От Nik from California
Здравейте, Г-н Цветков. Когато имам време гледам записи на Вашите предавания. Просто часовата разлика е голяма и няма как да гледам директно. Та днес гледах едно старо предаване в което се говореше за сайт който ще прави реклама на България / от 2 април /. Както обикновенно накрая пак стана дума , че трябват пари за да се прави сайта. Аз понеже съм българин , сиреч роден съм в България,но живея в Калифорния, винаги когато мога се опитвам да правя реклама на Родината, но и да я представям такава каквато е в действителност. Т.е. без да се изсилвам , без да прекалявам. Правя го така , защото винаги съм обичал да ходя из България и навсякъде където мога и да гледам и да разглеждам къде какво има , как живеят хората и да се уверя с очите си , в това което съм чел и учил в училище и в книгите. Самият аз бях шокиран , когато посетих за първи път Венеция.Защо ли? Много просто - защото от училище ми беше останали в съзнанието от уроците по история, че българското възраждане е едва ли не началото на европейското и даже може да се каже, че го предшества. Така го бях чул в училище и го приемах като чиста монета до мига в който след 20-30 мин. ходене пеша из мухлясалите от влага тесни улички на Венеция, които ми напомняха за Стария град в родния Пловдив , излезнах на площада Сан Марко . Пред мен се разкриха сгради от камък , високи по 3-4 етажа , каменни украси, цветни мозайки и т.н. В този миг си спомних красивите дървени къщи в Стария град и това което знаех за мен вече нe беше истина - просто ми се стори невъзможно те да са по-назад от нас, след като са ползвали далеч по нови строителни технологии.
Този пример го давам , за да опонирам на един от създателите на сайта - че в Швейцария има български пейзажи, а едва ли е в България няма швейцарски ??? Ходил съм в почти всички европейски страни и всяка от тях си има своите красоти - някои напомнят за подобни в България, други напомнят на други и.т. Просто планетата Земя е една и много неща от природата могат да се видят на много места. Тук например в Калифорния има места които поразително приличат на такива в България, но са си тук и са Калифорнийски. Нека да учим хората на хубавите и истинските неща. И аз като Вас / често го слушам да го казвате в предаването / , си задавам въпроса : кое му е хубавото на България ? Отдавна съм се уверил в истинноста на една казана от други хора реплика / не помня къде съм го чел или чул / , а именно : България е една пркрасна страна и отвратителна държава. И причините ми са ясни - лоши управници / с извинение към не малкото велики българи - все пак всяко стади има и бели и черни овце / и калпав народ.
Твърдо съм за това да се прави всичко за да се създава добър имидж на България / въпреки постояния стремеж на редица наши сънародници в Родината и зад граница да правят обратното / . Но съм и за това да казваме и да показваме на децата в училище и това което другите държави имат като дадености и като природа, като постигнато в исторически план. Иначе всичко загубва смисъла си , когато в един пркрасен ден , порасналите деца видят , например , че Ниагарския водопад не е "по-грозен" от Райското пръскало под природния резерват Джендема в Стара планина.
Аз понеже не твърдя , че познавам чак толкова добре географията и историята на България , съм решил да рекламирам моя роден град Пловдив. Всичко тръгна на майтап , но вече ми коства доста време, защото твърде много хора влизат в сайта който сглобих, че постоянно трябва да отговарям на разни въпроси. Даже започнах да изследвам , защо сайт се гледа от толкова много хора ???? Та там има само снимки от Пловдив и Калифорния, отвреме на време слагам информация за тенис турнирите от Големия шлем / е и малко информация за моите пловдивски приятели тенисисти с които играя в Пловдив /
А щях да пропусна най-важното - сайта който съм сглобил / казвам така защото ползвам услугите на dir.bg / не ми коства никакви пари, защото услугата е безплатна а и консултациите по сайта също. Така, че ако човек иска да направи нещо - намира начин, ако иска да не го направи - си намира причини !
Най-искрени калифорнийски поздрави на Вас и целия Ви екип : Ник Вълканов

P.S. Извинявам се , че не си пиша цялото име - Николай, но тук така ми викат , а сайта за който Ви пиша по - горе е следния:
www.gustomajnacalifornia.dir.bg

Nik from California

Брой мнения : 1
Join date : 17.04.2008
Age : 66
Местожителство : Campbell,CA,USA

http://www.gustomajnacalifornia.dir.bg

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите