Часът на Милен Цветков
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Не са виновни лекарите

2 posters

Go down

Не са виновни лекарите Empty Re: Не са виновни лекарите

Писане  Hemels_Genot Съб Апр 18, 2009 9:59 pm

В този случай и аз се съгласявам с теб, но спецялно случаят който описах е свидетелство за корупция както по-рано споменах на майка ми и бяха изписани нови лвкарства и и бяха открили гуша преди около 2 години и то след едно от многото и посещения при същия лекар и със същите оплаквания като преди, само че този път аз бях със нея. Тук трябва да спомена защото същият този лекар е семеен познат и съответно имаше почерпки поповод дългогодишното ми отсъствие. Отделно след този преглед аз окелнах с определена сума за този преглед. Сега съм пак далече от майка ми и отново никои не обърна внимание на оплакванията и докато не я приеха в болница по спешност.
Hemels_Genot
Hemels_Genot

Брой мнения : 46
Join date : 06.04.2009
Age : 45
Местожителство : Drachten

Върнете се в началото Go down

Не са виновни лекарите Empty Re: Не са виновни лекарите

Писане  riddick Съб Апр 18, 2009 9:24 pm

Повечето лекари са лекували нашите близки и преди.Тогава са били компетентни.Сега системата не им позволява да дадат всичко от себе си.Знаете ли,че има тонове лекарства,които са дарение от различни чуждестраннни фондации,и които се държат ЗАКЛЮЧЕНИ в складовете,докато им мине срокът на годност.На лекарите буквално им е забранено да прилагат адекватно лечение.Виждал съм списък с животоспасяващи лекарства утвърдени в цивилизования сфят и неразрешени/т.е.забранени/ в България,защото не са одобрени от Здравната каса.Материалната база в болниците е от времето на баба ми,а сградата на Здравната каса е като Шеретон.За да се отпуснат безплатни лекарства,трябва да попълваш хиляди формуляри и да чакаш решение,което ще дойде след месеци.Междувременно ако си ги осигуриш,те вадят от списъка с презумпцията,че след като си ги купил веднъж-ще си ги копуваш и в бъдеще.


Последната промяна е направена от riddick на Сря Май 27, 2009 8:31 pm; мнението е било променяно общо 1 път

riddick

Брой мнения : 80
Join date : 26.03.2009

Върнете се в началото Go down

Не са виновни лекарите Empty Не са виновни лекарите

Писане  Hemels_Genot Сря Апр 15, 2009 10:08 am

Как така не са виновни лекарите?
Тук не съм съгласна с вас.
Въпреки, че не живея в България семеиството ми е там и имам личен опит в тази ситуация.
Значи маика ми има Бисоко кръвно налягане, диабет, разширени вени и сега последните години и откриха също и гуша. Съответно болешките са страшно много и посещавенето на личният и лекар е било и все още е доста често, а лекарствата - безброи. Но от към половин годна, че и повече тя започна да се оплаква от не позната до момента неразположеност. И така при всяко повикване на бърза помощ тя описва какво точно чувства и те и казват да се консултира с личния си лека за да и смени лекарствата. Съответно следва едно посещение в кабинета на личият и лекар - тои я преглежда и и казва, че не открива нощо смущаващо и най-верочтно е някаква реакция от Новите лекарства, но за бога та тя взема все същите лекарства вече 2 години.
Но това не е всичко:
Една нощ Маика ми получава отново някаква криза при която се е наложило да я хоспитализират кадето се е остановило жащото 2 от лекарствата и са били несъвместим, а отделно към трето тя има непоносимост и още преди можеби година и половина е трябвало я да бъде испратена на специалист за да реши какво и как да се постъпи с нея.
Е кажете сега наистина или нямат вина или някои са страшно много виновни.
За краи искам да тажа следното:
Преди време чух за някакво предложение боло внесено за приемане. Да се задължат всички лекари да полагат някакъв изпит за компететнтност всяка година и въз оцнова на него да се изчисляват и заплатите им.
Е аз поне до момента не съм чувала по добро предложение в павламента през целия си смислен живод и се надявам да го приемат и по-бързо да влезне в деиствие защото сега между некомпетентност и корумпираност ако някой се разболее то подобре вместо да ходи на лекар да повика поп.
Hemels_Genot
Hemels_Genot

Брой мнения : 46
Join date : 06.04.2009
Age : 45
Местожителство : Drachten

Върнете се в началото Go down

Не са виновни лекарите Empty Re: Не са виновни лекарите

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите