Часът на Милен Цветков
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Професия-"Народен предствител"

5 posters

Go down

Професия-"Народен предствител" Empty Re: Професия-"Народен предствител"

Писане  riddick Сря Апр 29, 2009 8:16 pm

Кибик Блаже губи шанса си да спечели екскурзия за собствена сметка,поради факта,че не позна идеята ,която не ми харесва,но ше му предложа поне още една-просто в деня на изборите мързелувайте,но не ходете до урните.Друг вариант е да пуснете праен плик или да сложите в плика повече бюлетини/в интегралната да задраскате повече квадратчета/.Просто не знам как точно ще се гласува.
Кофтито ми Идея-Загадка няма да я напиша.След изборите ще си кореспондираме.
Между другото,моля за извинение ако греша,но нали Референдума от 1946г.? /въпросителната е за годината-не ми се рови за точност и цитирам по памет/е обявен за НЕЗАКОНЕН и съответно НЕВАЛИДЕН.
ЗАЩО тогава сме Република , а ,не Монархия?????????????
Симеон Втори,или Симеон Сакскобургготски???
На Кибик Блаже и на неговия екип-Много поздрави.Трябва да ставате сутрин рано за да се заяждате с мен.

riddick

Брой мнения : 80
Join date : 26.03.2009

Върнете се в началото Go down

Професия-"Народен предствител" Empty Re: Професия-"Народен предствител"

Писане  blag009 Сря Апр 29, 2009 5:56 pm

riddick написа:
...
Моля критикувайте идеите ми и дайте своето мнение.
Според мен има и друг вариант да станем нормална държава,но според мен е неприемлив,и аз съм против него.Познайте какъв е този начин и ще спечелите екскурзия до всяка точка на Планетата на собствени разноски.

Драги riddick казаваш :

-" Моля критикувайте идеите ми ...
Драги видях само ЕДНА ИДЕЯ, запей поне още ЕДНА!!! Very Happy
Кибик Блаже

blag009

Брой мнения : 8
Join date : 08.10.2008

Върнете се в началото Go down

Професия-"Народен предствител" Empty Re: Професия-"Народен предствител"

Писане  riddick Пон Апр 27, 2009 8:02 pm

Та мисълта ми беше за професията "Народен представител" ама малко се отклонихме от темата.Чудя се дали няма начин,депутатите да напуснат Парламента,след като им изтече мандата.То и във ВУЗ-оете Професор е пожизнена длъжност,но нещата са несъпоставими,защото професорът макар и стар има на какво да научи младото поколение,а за новостите в науката отговарят неговите асистенти.
В Народното събрание от миналия век кибичат едни и същи мърди,които на предстоящите избори пак ще се кандидатират и ще се намърдат на скамейките,защото си гласуваха Избирателен закон ,ограничаващ малките формации.
Нямам нищо против Двукамарния Парламент-нека тези, досегашните, бъдат Лордове,но да има и Камара на Представителите.
Пак питам-защо няма наказание за тези,които отсъстват от заседание без уважителна причина?
То отговорът е ясен.
Сега ще престана с критиките и ще предложа нещо.
Аз от години,когато отида на Избори,гласувам за една партия,която няма никакъв шанс да влезне в Парламента,и на която не се дава трибуна от Националния ефир.Тези хора са ентусиасти като мен и въпреки,че са сигурни в своя неуспех/не казвам провал/си плащат таксите и участват на всицки избори.Не правя агитация и няма да кажа за кого гласувам/изборите са тайни/.Просто предлагам модел на поведение.Гласувайте за някой световно неизвестен,без шансове за успех.По симпатия.Нека избирателната активност да е висока,но никой да не прескочи 4 или 8 процентовата бариера.Да ги видим какви ще ги дъвчат тогава.
При този сценарий,ще спечелят само БСП и ДПС,защото те имат твърд електорат от промити мозъци,но и този вариант е добър,защото ако са само те-не могат да се коалират,и веднага ще се разцепят на фракции,които при следващите избори също ще загубят.
Пояснявам защо не могат да се коалират-досега се разбираха в името на мандата и кой да носи безотговорността за него,но ако се коалират-няма опозиция-равносилно на диктатура.
Моля критикувайте идеите ми и дайте своето мнение.
Според мен има и друг вариант да станем нормална държава,но според мен е неприемлив,и аз съм против него.Познайте какъв е този начин и ще спечелите екскурзия до всяка точка на Планетата на собствени разноски.

riddick

Брой мнения : 80
Join date : 26.03.2009

Върнете се в началото Go down

Професия-"Народен предствител" Empty Колкото до кризата ...

Писане  blag009 Съб Апр 25, 2009 11:43 pm

Колкото до кризата народа го е окнал "Когато атовете се ритата, магаретата страдат"! Very Happy Как мислиш защо скочи цената на петрола и сега е паднала на петрола иначе бензина с която караш колата е паднала с 10-20 % не повече! Мигар Щатитете не можеха да платат примерно 10-100 млн. долара да утепат Садамчо. А до момента са похарчили над 700 млр. доларес и т.н., и кой мислиш плаща масрава, ти аз и останалия свят? На чичо Сам му е през оная работа!!! Та затова е и свитовната криза!!! Колкото до старите муцуни ... затова се обръщам към живеещите в чужбина , именно като чуждеци как гледат на местните избори, каква е кондиката и т.н. То че и те лъжат е ясно. Та затово искам Вашата информация, Вашето виждане за тия неща, като 100% българин , шъ Ви разбера...ВЕРВАЙ МИ!!! Very Happy
Кибик Блаже

blag009

Брой мнения : 8
Join date : 08.10.2008

Върнете се в началото Go down

Професия-"Народен предствител" Empty Re: Професия-"Народен предствител"

Писане  riddick Съб Апр 25, 2009 6:59 pm

Снайголямо удоволствие ще обясня някои начини да си платиш и да потънеш в дългове. Пащат се първите пет доставки,после започваш да плащаш през една,през две,после спираш да плащаш.Доставчикът ти ди дава на доверие,защото ако те отреже ще загуби инвестицията си.Междувременно мушкаш в джоба на посредника някой долар и той гарантира за теб.Въпросния посредник нищо не губи-най много да го уволнят поради некадърност,но благодарение на рушветите си е осигурил пенсионен фонд на правнуците.Точно такива посредници са днешните олигарси.Натрупаха маса пари през Развития Социализъм,но нямаше как да се възползват от тях,и затова създадоха "демокрацията".Кризата от 1990г. ни се стовари като гръм от ясно небе.Тя беше толкова изкуствена,колкото и тази от 1997г.,а и тази в момента е също съмнителна/просто в световен мащаб използват Българския модел/Шегувам се.
Както Кибик Блаже написа България има ресурси в туризма и микропроцесорните технологии,но тези ресурси не се използват,защото се води битка за контрола над тях.
Що се отнася до енергетиката Властимащите тепърва ще Му ядат Главата и ще търсят вазелин,защото затварянето на блоковете на АЕЦ не е просто спиране на реактора-това е и изгонване на квалифициран персонал,който вече се е преориентирал-дали на Запад или на Исток-обучени кадри се търсят.Новата АЕЦ-Белене ще има нужда от персонал,ама не можеш да хвнеш някой циганин от улицата и да чакаш да ти свърши работа.
Това с циганина от улицата съм го видял в строителството.Двадесет хамуджи от Любимец вършеха същата работа,колкото седем кофражисти от СофСтрой,даже при нужда им се оказваше съдействие.
Но да се върнем на темата-докога едни и същи муцуни ще взимат заплати като депутати,че те дори не ходят на работа.Докога ще търпим да ни смятат за овце/Едвин Сугарев беше пастир и го набедиха за поет т.е.интелектуалец та го вкараха в политиката/.

riddick

Брой мнения : 80
Join date : 26.03.2009

Върнете се в началото Go down

Професия-"Народен предствител" Empty Хем вако, хем Тако :)))

Писане  blag009 Пет Апр 24, 2009 9:01 pm

Но драги riddick , пак те чета и намирам противоречия виж сам:
-"Според вас дългът на Ирак към България от 2.5млрд.$ от какво е .
По надолу пишете:
-"Тъпите араби не можеха да си построят нито заводи,нито складове.Проектите и изпълнението бяха родни,Български,за което хабибитата си плащаха.
Е, драги неможе хем да си плащат, хем да трупат и борч?
За Лупи и Ники съм съгласен 100%, просто исках да изясня от каква гледна точко говориш. Колкото до Слабаков, тук съм леко скептичен. Неговото поведение ми по-мяза първо на МАЧО и то голям, и второ като хъшовете, след трета ракийка освобождават БЪЛГАРИЯ. Това го казвам в добрия смисъл на думата, все пак не забравайче беше И нар.представител от квотата на БСП не само на СДС!
Колкото до калшника и т.н., да прав си ноооо ... не мислиш ли че силата ни е в прогнозата на английските икономисти през 50-те год. Да развиваме, туризъм, селско стопанство и лека промишленост + изчислителна техника или компютри както ги зоват сига!
Прав си, БЪЛГАРИНА работи качественно когато ЗНАЕ , че правилата важат за всички!Над 33 г. съм работил в енергетиката като бачкатор, и наистина с наличната техника бачкахме съвестно и почтенно! Нооо, при нас на котлетата и турбините работехме в границите на закона и инструкциите ,и ШЕФОВЕТЕ много много не се мешаха в работата ни ! Над 80 % от случаите дали ще работи дадено съоръжение, решавахме НИЕ не ТЕ, защото ... всичко беше скапано и работеше на магия!!! До там се бяхме ошлайфали, че замо по "мъркането" на котела знаехме какво не е в ред. Е, имаше и фалове, но пак казвам, ставаха по вина на шефовете и при по-тежки аварии те ... стъпваха после на пръсти.Абе мъка си беше, но пък знаеш до къде можеш да рискуваш и най-важното поне ни ценяха!!! Вземи един АЕЦ"Козлодуй" - 10 г. работех там преди да дойда в ТЕЦ-вете на София. Над 94 % ефективна мощност, товарехме реакторите, и това със затварянето на малките блокове стана именно от продажното поведение на всички правителства след Жан? Абе според мен, цялата каша забъркаха Сугарев и сие, и не знам колко се нагрухтяха, давайки си дъто на румънци и французи. Разбериме правилно, именно работата ми в енергетиката ми даваша самочуствие на качествен бачкатор!
Колкото до агенти и т.н., чел съм че над 95 % от тайните на една държава се намира в така наречените открити изсточници т.е. пресата. Така че чейки и ТО м/у редовете , на нас българите всичко ни става ясно, но ще окнеш ЗАЩО си траеме ... КВО МОЕШ ДА НАПРАВИШ драги. Не забравай лафа на великият шоп "Он ме лъже , че ми плаща, яяя го лъжем че работя"!!!! Но той също казва "Залудо работи, залудо не стой"!!! Мъдри слова са да знаеш!!!
Кибик Блаже

blag009

Брой мнения : 8
Join date : 08.10.2008

Върнете се в началото Go down

Професия-"Народен предствител" Empty Re: Професия-"Народен предствител"

Писане  riddick Пет Апр 24, 2009 7:46 pm

Сергей Станишев освен в СССР е учил и във Великобритания.Той по всяка вероятност е двоен агент,който работи за себе си.Но той не е премиер на България,а една кукла,която следва нечии планове.
Николай Василев ме е вбесил с хамелеонщината си.Комунист да стане член на СДС е меко казано нагло.Ники мина през АСО/Алтернативно социалистическо обединение/после през АСП/Алтернативна социалистическа партия/и като видя,че не може да изпъкне,си продаде гъза.Иначе не ми е преподавал.Когато бях студент-той беше министър.
Друг хамелеон от неговия мащаб е Александър Томов."Добрият вълк Лупи"беше министър,депутат,лидер на партия/по-точно партии,защото когато се провали на избори Лупи ставаше лидер на нова формация/.
Не ми се занимава с такива,защото нямам време да се задълбоча и да проследя кой през какви партии е минал за да влезе и остане в Народното събрание.
Петър Слабаков беше от учредителите на СДС.Той изразяваше различно мнение и преди 1989г. и като видя с какви лешпери се е събрал избяга на село.Той беше от малкото достойни мъже,които останаха верни на убежденията си и не си продадоха душата.
По въпроса със сделано и made in щенапиша следното:
Завод 10 в Казанлък произвеждаше оръжия,които според Михаил Калашников са еталон за всички производители на подобна стока.Според вас дългът на Ирак към България от 2.5млрд.$ от какво е .Този дълг правителството на Сакскобургготски го опрости.Не знам защо.
Полувин Африка се трепеше с български автомати.В Сърбия най-ценният трофей беше Българско оръжие/познаваха ги по щампата за единична и автоматична стрелба-на нашите пише "ед" а на всички останали-"од"-единична и одиночная/.
"Елпром-Ловеч"изнасяше и произвеждаше ръчни електроуреди.Те все още работят.Аз лично съм виждал разглобена бормашина на водеща световна марка с щампа на ротора-Елпром.
Какъв износ сме имали-в Афганистан градския транспорт е с автобуси"Чавдар".В Куба-трактори Болгар и автобуси"Чавдар".Във Великобритания-електро и мотокари Балканкар.
Износът не се изчерпва със стока.Изнасяше се и технология.
Тъпите араби не можеха да си построят нито заводи,нито складове.Проектите и изпълнението бяха родни,Български,за което хабибитата си плащаха.
Не е случайно,че българите се ценят по цял свят.Българинът работи качествено.
Проблемът е ,че това което се изнасяше от България,носеше печалби,много по големи от предвидените,и на някои хора им хрумна,че могат да скрият излишъка.Да ама тоя излишък се оказа по-голям от мозъците им.Та настана една ДЕМОКРАЦИЯ/преди нея беше 35-то постановление/.
Та Кибик Блаже дА ПОМИСЛИ МАЛКО преди да пише за миш-маш и да плюе по Станишев.Няма да ми изместиш ффокуса на визията.Тъпо копеле като мен се влияе от други неща,но ако опиташ да ме поместиш,ще срещнеш космати гърди,защото знаеш какво имам да губя и изгубя ли го ставам НЕЗАВИСИМ.

riddick

Брой мнения : 80
Join date : 26.03.2009

Върнете се в началото Go down

Професия-"Народен предствител" Empty :))

Писане  3-te X-sa Пет Апр 24, 2009 3:28 pm

Hemels_Genot оправи си правописа !

3-te X-sa

Брой мнения : 8
Join date : 14.01.2009

Върнете се в началото Go down

Професия-"Народен предствител" Empty Чета и не вервам на ушите си !!! :)))

Писане  blag009 Пет Апр 24, 2009 11:09 am

Да драги riddick , чета и ми писнаха ушите от Вашият миш-маш? Вие драги правите ли разлика м/у сделана и мЪде ън германи например. Т.е. Разлика м/у мерцедес и вартбург???? Това беше нашата икономика. Но кое Му беше хубавото от 1968 г. до промените? Дори и лоши закони пазещи чувека ... ТАТО, все пак имаше СПАЗВАНЕ на законите!!!! Сега кво имаме ... едно нищо в правораздаващата ситема! Знаеш, че ДЪРЖАВАТА се крепи на съюза на оделният чувек, който и дава някакви права и търпи ограничения , и ОСНОВНОТО е чуството на справедливост и възмездие???? За парите на работника и МИНИСТЪРА си прав, но така е и в целият свят! Разминаването идва, че както четох в Испания някой си министър ходил на лов, с някакъв МАГИСТРАТ и министъра си дава оставка??? Мдааааа такива ми ти весели истории , иначеее ... я скив на коскожда ми ти Зам.Глав.Прокурор Републики , семейството МУ си има ваканционно селище!!!! Хитро нали?Сигурен съм че има МНОГООО да гониме Америчко и Запада в корупцията по висшите етаж. Жалкото при нас е "Че и милиард евро да откраднеш, е на такова кокошарско ниво, ЧЕ лъсва псевдодимукрацията и БЕЗСИЛИЕТО на правораздаването"!!!!!!Колкото до управлението на комунистите, разбери самата им философия на УПРАВЛЕНИ на държавата е генетично увредена. За мен социализма си беше ФЕОДАЛНО-държавно управление на група БЮРОКРАТИ(Маркс казваше чеТОВА са комунисти Smile" ????? Как мислиш ако на западният бюрократ дадат тая свобода на действие която имат в България, за колко време ШЪ фалира държавата????? На Жан му свалям шапка, че не се поведе по акъла на ДРУГАРИТЕ, и както зовеше "земеделеца"Шиваров "...тоя народ да гризне дръвчето"!!!Е, никога не е късно да се опровергае мнението че "морал и комунист" са корено различни неща! В живота има всякакви парадокси! Не знам с какво те е засегнал Ники Василев, но виж квооо то и Серегейчо е защитил докторат в съюза на тема "Ролята на второто копче в съветската униформа за разбиването на хитлеристите пълчища, нападнали по вероломен начин велисият Съвенски Съюз"!!!!! Скивали какъв засукан доккорат е защитавал Серегейчето! Тоя ми напомня една детска скоропоговорка )с леко изменение) :
- Внимание, внимание всички МИШКИ на събране, че Серегейчо НАШИЯТ мишок, шъ играе казачок"!!!!
Каква прилика с детската скоропоговорка и действителноста, наистина един мишок който САМОДОВОЛНО наблюдава света!!! Умен, хитър...просто комунист!!!!
Кибик Блаже

blag009

Брой мнения : 8
Join date : 08.10.2008

Върнете се в началото Go down

Професия-"Народен предствител" Empty Re: Професия-"Народен предствител"

Писане  Hemels_Genot Пет Апр 24, 2009 6:40 am

Сега след като прочетах написаното в отговор на моят апел към протест останах с обеждението, защото той бе погрешно разчетен или пък аз не бях достатачно ясна. Когато дадах пример със тези протести аз нямах за цел да покажа дали тогавашното управлвление бе праволинеино или не, а исках да докажа, че ако наистина народа иска да стане нещо или пък да промени нещо в управлението той е достатачно силен, за да го постигнем. Определено не бих могла да критикува нито правителствата които бяха тогава на власт, нито тези които са сега и които ще идват от сега на татак, но пък и не бих могла да стоя безучастна защото въпреки, че не съм в момента там аз имам роднини които са принудени да теглат този хумот, който всички вие теглите там. И също така аз все ощте живея с надеждата, че един ден ще се върна там и няма да ми се наложи да се сблъскам с подобна гавра към народа. Та нали именно зарад подобни гаври аз съм една от многото горбетчий тръгнали да търсят реализация и кусмета си в чужбина.

P.S: Уважаеми господин "riddick" аз не бих казала, че напосаното дори и дълго ме оттекчи. Напротив аз оценявам труда които е вложен в него и мисля, че именно това би разбудило народа (ако естественно го прочетат внимателно и вникнат в него), защото болшенството биха махнали с ръка и биха го подминали лекомисленно както доста чесо се случва.
Аз бих добавила дори. В едно кратко съобщение не би могло да се изрази съвсем ясно дадено мнение (дори аз самата станах за пример). А и едно мнение което не е подкрепено със точни факти доста често остава не разбрано.
Hemels_Genot
Hemels_Genot

Брой мнения : 46
Join date : 06.04.2009
Age : 45
Местожителство : Drachten

Върнете се в началото Go down

Професия-"Народен предствител" Empty Re: Професия-"Народен предствител"

Писане  riddick Чет Апр 23, 2009 8:50 pm

Искам да поясня,че протеста от 1997г.беше инсцениран,за да свлят от власт Жан Виденов.Този толкова плют човек се оказа единственият достоен политик в съвременната история.Правителството му се провали и той напусна политиката.В момента,ако не се лъжа,е преподавател в Пловдив.По-долу ще изложа своето мнение за управлението му,но сега ще си позволя да вметна,че никой освен него не си е признал грешките,и след провал не се е оттеглял.Всички парламентаристи са участвали в една или друга управляваща коалиция/а както много точно отбеляза Hemels_Genot ЦК на БКП изцяло е в Народното събрание т.е. били са управляващи и преди 10.10.1989г./,но никой не е признзл своя провал и всички са се кандидатирали/и съответно/получавали следващ мандат.
От Нидерландия/нали така я наричат местните?/ми запалиха фитила и ще си позжоля още едно отклонение от темата за Жан и протестите срещу него.
В средата на 80-те години България беше/според западните стандарти/една добре развита страна,със стабилна икономика и постоянно увеличаващ се потенциал.Няма безработица,в домакинствата има излишък от пари,но тези пари не могат да се похарчат,защото няма за какво.Ако едно обикновено домакинство е имало излишни пари,представете си какво е било на по-горните етажи.Ако един стугар заделя 50 лв. то началник смяната ще заделя 70 лв.,а отговорника на цеха-100лв. съотвтно директора 1000 лв. отговорника на отрасъла-100000 лв.а мимистъра-еба ли му майката.
Тези свободни и ненужни пари се натрупаха благодарение на изкривения социализъм,но те бяха факт и трябваше да се реализират.Как ще реализираш капитал в държава без частна собственост-като смениш държавата,ама капитала е валиден само в тази държава и щеш-нещеш ще трябва да го реализираш там.
Решението е смяна на системата,на законите,на правилата.Така и стана-дойде "Демокрацията"и дадоха възможност на всички да създадат частни фирми.Да ама капиталът,натрупан пез годините е огромен,и ако се извади ще срине някоя борса,а това е недопустимо.Затова се почна с малки фирми,дружества съмнителни банки и т.н.
Поставени хора регистрираха фирми и предприятия с цел да се замажат очите на "избирателите".
Банките гушнаха спестяванията на дребните мошеници.Отпуснаха недалновидни кредити на избрани хора и фалираха.
Взимаш кредит при курс към долара 1 към 3.През 1997г. курс към долара 1към 5000. Обръщаш 50 $ в лв. и си плащаш дълга.
До 1997г.върнаха земята на законните и собственици,но те се оказаха старци,които и да искат не могат да я обработват,а техните наследници имаха жилище и работа в града и не им се занимаваше със земеделие и животновъдство.
Започна приватизацията.За целта отговорни кадри ликвидираха заводите и предприятията,та да могат наши хора да ги купят на безценица.
Именно приватизацията и кредитните милионери изядоха главата на Виденов.Той опита да забави и дори да спре разграбването на държавна собственост,затова му спретнаха кризата/защото щом имаш пари,можеш да си позволиш да изгубиш малко като блокираш някой отрасъл/.
Протестът пред Парламента беше направен с цел да се продължи изпълнението на програмата на ЦК на БКП,на която Жан Виденов пречеше.Членове на неговия кабинет доскоро бяха в правителството на Станишев,и все още са депутати.Те не понесоха никаква отговорност.Изкараха Жан едноличен виновник,а всички знаем че човек не може да управлява сам една държава,пък била тя и малка като България.А че протеста беше инсцениран говори факта,че Държавата не се намеси решително при "обсадата"на Народното събрание.Ако депутатите и министрите се чувстваха наистина застрашени те нямаше да се поколебаят да използват всички налични ресурси за да стъпчат тълпата.Просто казано повечето са знаели какво ТОЧНО става.Ако атакуват Парламента или сградата наПравителсвото на коя да е демократична държава веднага ще се намесят органите на реда при това не с палки а с автомати.Ще има бити,убити и арестувани/в последсвие осъдени/за противодържавна дейност.
У нас подобно нещо нямаше.
Преди няколко месеца чрез интернет се организира протест.Какво стана:събраха се хората,но далновидни умове бяха поставили провокатори,които се сбиха с полицията и превърнаха протеста в криминална проява,с което опорочиха начинанието.В медиите се вдигна шум за полицейски произвол и хулигански прояви.Целта не беше такава,но вижте колко лесно се измества фокусът на събитията.Полицейски произвол не е имало-полицаите бяха провокирани да упражнят сила,и те го направиха доста умерено.В една демократична държава ако нападнеш длъжностно лице при изпулнение на служебния му дълг,ако не те свитнат снайперистите,ще лежиш в затвора докато дрехите ти отново излезнат на мода/много съм духовит,а/.
Повечето протестиращи не бяха хулигани,но това не се разбра.Смисълът на протеста се разми.Гнева се канализира в удобно русло.И всичко утихна.
Според мен,трябва да потърпим още малко.Естественият подбор важи за всички.
Властимащите притежажат заводи,земя,ресурси,но междувременно квалифицираната работна ръка сие намерила препитание.Един завод не е само сграда с машини-това е инфраструктура.Трябва квалифициран персоналТъпанарите които призвежда Просветното министерство не вършат работа.Те са евтина работна ръка,но не могат да се оправят с една проста машина,но не могат да я игнорират,защото машината е част от работния процес.Необходими са квалифицирани кадри,но повечето са емигрирали.
Естественият подбор ще свърши работа.Ще оцелеят силните.
Като намесих Дарвин,се сетих за връзката с темата.Един човек от правителството на Филип Димитров/СДС/беше Просветен министър.Сега е професор/ръководител на катедра/в СУ"Св.Климент Охридски" и обучава студенти.Този брадат педераст е защитил дисертация по антропология в СССР на тема ХОМО КОМУНИСТИКУС.Станал е Доктор на науките защото е "открил"слдващия етап в развитието на Човека-след Хомо-Еректус и Хомо-Сапиенс следва ХОМО-КОМУНИСТИКУС.Този шамшал е професор заради това "откритие".Името му е Николай Василев и той учи Наследниците На Съвременна България.Този цирей/бифш комунист и настояш антикомунист/дава акъл на младото поколение.На какво ще ги научи това влечуго-да са хамелеони,да се продадат за жълти стотинки.
Абе я стига съм писал,че ставам досаден дори на себе си.

riddick

Брой мнения : 80
Join date : 26.03.2009

Върнете се в началото Go down

Професия-"Народен предствител" Empty Re: Професия-"Народен предствител"

Писане  Hemels_Genot Сря Апр 22, 2009 4:34 am

Ам не, че ти се противо поставям. Да имаш право, но нека си спомним момента когато народа почти не щурмува самият парламент със една доста гомяма част от политиците ни вътре. За жалист тогава те се подлъгаха доста бързо на дадените им за кои ли не път (още тогава) лъжливи обещания. Когато казах, защото е време за революция имах именно това в предвид, защото аз все още имам вяра в новото поколение и залагам големи надежди на него, но предо то да може да направикаквото и да било. Някои трябва да изхвърли отпадака от екс комунизма.
И сега ще завърща със следното:
Кажете колко члена на бившият "ЦК на БКП" в момнта не са в парламента? (аз лично пердполагам само починалите или тези които са се пенсионирали).
Hemels_Genot
Hemels_Genot

Брой мнения : 46
Join date : 06.04.2009
Age : 45
Местожителство : Drachten

Върнете се в началото Go down

Професия-"Народен предствител" Empty Re: Професия-"Народен предствител"

Писане  riddick Вто Апр 21, 2009 8:57 pm

Кофти нещо е революцията.Умират хора ,при това Честни хора,които се борят за идеали.После идват нагаждачите-те са верни поддръжници на Силния,после почва "Ловът на ващици".Следват скалъпените процеси,и накрая царуват бюрократите.
Много съм се интересувал от малката История/ако мога така да се изразя/-историята на обикновените хора по време на исторически събития.Ще Ви дам един пример.Баба ми,лека и пръст,ми разказваше за чистката след 9-ти септември.От моето село са разстрляни 9 души,обвинени като врагове на народа и фашисти.Палачите им са техни съселяни.След три години убийците изчезват безследно,вероятно осъдени от Държавата за престъплението си.
По време на катаклизъм,човек безнаказано може да извърши престъпление,и ако е достатъчно умен да го прикрие.
В село като моето-в посочения период,намиращо се в затворен патриархален кръг-е било трудно да се скрие масова екзекуция,и виновника е наказан след като Държавата е въстановила своите функции,Но в съвременното общество,ние не знаем как се казва съседа,а камо ли, какво прави.
Революцията е обречена на неуспех.Срещу недоволните ще застанат полицаи или военни,от същата класа и прослойка.Истинските престъпници ще избягат в чужбина,и ще наблюдават как се бият лумпените.Неезависимо от изхода на конфликта,кофтито личности ще се върнат прегрупирани и ще се възползват от ситуацията.
Като пример ще дам протестите на таксиметровите шофьори,по повод убийството на едно дете.
Политиците се скриха,появиха се "синдикалните"лидери ,които канализираха гнева,извлякоха дивиденти,и после Куките изкараха майката луда и виновна.
"Синдикатите" винаги се появяват постфактум,за да уталожат напрежението,и да дадат определена посока на протеста.
Помислете,когато закриват предприятия и заводи никой не взема отношение преди работниците да излязат на протест.Надигне ли се народното недоволство,веднага се появяват партийни и синдикални лидери,които го оглавяват.Прилича ми на евтин сценарий.
Та мисълта ми е при една революция в България ще има само невинни жертви ,но статуквото ще се запази.
Затова харесвам Милен Цветков-задава въпроси ,коментира,изразява мнение,но няма политически амбиции,и не иска да управлява.
Затова харесвам и д-р Вучков-критикува,заклеймява,съветва,но не се ангажира с политически пристрастия.
Лора я харесвам първо като жена,но тя никога не казва необмислена дума,никога не задава неадекватен въпрос,винаги обосновава мнението си и е доста толерантна към събеседниците си.

riddick

Брой мнения : 80
Join date : 26.03.2009

Върнете се в началото Go down

Професия-"Народен предствител" Empty Re: Професия-"Народен предствител"

Писане  Hemels_Genot Вто Апр 21, 2009 10:40 am

Ето защо маи е време народа да се опомни и да спре да се лъже по тези лъскави обещания давани по предизборните кампании и да спре с това продаване на гласовете си. Защото иначе има само един изход от подобна ситуация и тои е да се подготви една нова
революция.
Hemels_Genot
Hemels_Genot

Брой мнения : 46
Join date : 06.04.2009
Age : 45
Местожителство : Drachten

Върнете се в началото Go down

Професия-"Народен предствител" Empty Re: Професия-"Народен предствител"

Писане  viper21 Вто Апр 21, 2009 12:23 am

a deputatite prili4at na ranen zvqr v momenta znaqt 4e vsi4ko svar6va .............
viper21
viper21

Брой мнения : 107
Join date : 03.02.2009

Върнете се в началото Go down

Професия-"Народен предствител" Empty Re: Професия-"Народен предствител"

Писане  viper21 Вто Апр 21, 2009 12:21 am

riddick zadava6 vse po trudni vaprosi ...i vse po verni ami tezi idiot4eta sin4etata im ne samo na t.n narodni prestaviteli ,a ana savetnicite ,poredniq ubiec se okaza sin4e na savetnik i onzi ubieca na radostina koito se hvale6e 4e tate 6te go izmakne do mesec.ami onzi s prostitutkite tatkoto deputat ot ndsv i maminka vode6te v btv.zapo4va da prili4a na edno vreme ,tatko komunist i na sin4eto vsi4ko e pozvoleno.to ima6e i podobna afera s sin4eto na tato i jurnalistka .da ste vidqli osadeni
viper21
viper21

Брой мнения : 107
Join date : 03.02.2009

Върнете се в началото Go down

Професия-"Народен предствител" Empty Професия-"Народен предствител"

Писане  riddick Пон Апр 20, 2009 4:06 pm

Отдавна мисля по тази тема и се чудя защо никоя медия не я поствя на дневен ред.
В Парламента има депутати с двадесет годишен стаж.Те са били и упавляващи и опозиция,но с нищо не са допринесли за благото на Родината.Сега пак ще се кандидатират и отново ще ги "изберм".
Аз живея в София,кв.Люлин,и не знам,кой е моят Депутат.Кой е човека отговарящ и представящ моя район.Листи,партии-пълна мъгла.Някой си е изпратен в Народното събрание от моите съседи,но този някой не се интересува от своите избиратели.Не ме интересува дали е син,червен или розов.За мен е важно ,да е в час с проблемите на района.
Ами тази незнайна личност може никога да не е стъпвала в този район.Тогава чии интереси защитава.
Как може,човек роден и живеещ в София да е избран в Бургас,да речем.
Друг проблем-независим депутат.Значи:влиза в парламента с някоя партийна листа,после се разграничава от партията си,но остава депутат.Аланкоолу,как стават тия неща.Народа не е гласувал за ТЕБ,а за партията която представяш,и излизайки от тази партия-трябва да напуснеш мястото което ти е дадено чрез нея.Това не става.Защо ли?
Как човек променя своите убеждения в името ма властта?Много лесно-вижда че сегашните му съюзници са обречени и ги напуска.Може ли да вярваме на такъв човек?Твърдо НЕ.
Погледнете и коалициите.Сега ни управляват комунисти/твърди Републиканци/Монархисти/НДСВ/и вечната дружба с управляващите ДПС.
В НДСВ дори имаше фракции.Искаха да се разграничат от СимеонII.Ами нали последните две букви от абревиатурата означават точно този човек.
Моля за Вашите коментари.

riddick

Брой мнения : 80
Join date : 26.03.2009

Върнете се в началото Go down

Професия-"Народен предствител" Empty Re: Професия-"Народен предствител"

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите