Часът на Милен Цветков
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Записки по българските въстания

3 posters

Go down

Записки по българските въстания Empty Re: Записки по българските въстания

Писане  Hemels_Genot Сря Апр 22, 2009 5:11 am

Е аз съм на мнение, защото дори и днес си имаме деици и забележити личности. Само че те стоят на пъво място ако листа бъде обърнат от гор на дол. Аз поне тук в Холандия съм слушала за тях дори и по холандските нвини или пък публистични предавания. Ето ви и няколко примера, но не съм много сигорна в последователността им.
Деца в дом със увреждания който гладуват и добре че беше едно белгийско детенце беше потресено от гледката та то бе изпратило писма до холандската и белгиската кралица със вик за помош!
Един така нареченият импресарио на топ модел (сводник) зарад които беше убто в престрелка едно от момичетата кото работят за него.
Аз лично ходя почти всяка 2-3 седмица да превждам в полицията на Рускини, Българки, че и Гъркиня (имаше един случаи), които търсят помощ именно от такива нашенци.
Българи които оспяли да крекнат банковите сметки на Бил Гейц.
Българи направили фалшиви кредитни карти..............
Е ако седна позадълбочено да мисля със сигорност ще се сетя за още много подобни ситоаци дискутирани по холандските телевизий.
Е да определено българската нация е деградирала!
Hemels_Genot
Hemels_Genot

Брой мнения : 46
Join date : 06.04.2009
Age : 45
Местожителство : Drachten

Върнете се в началото Go down

Записки по българските въстания Empty Re: Записки по българските въстания

Писане  riddick Вто Апр 21, 2009 7:42 pm

Знаете ли,че майката на Ботев е сестра на ония двамата,Христо и Евлоги,дето седят пред Университета.Невъобразимо богата фамилия.Христо Ботев загива във Врачанския балкан,а брат му Кирил при Сливница.Дали са могли да живеят разкошно-твърдо да.Но Те са поставили един идеал пред себеси и са платили с живота си за постигането му.Доведения син на Х.Ботев д-р Димитър Рашков/"Мили ми Венетке,Димитре и Иванке"/е имал шанс благодарение на името на своя пастрок за един безобачен и лек живот,но той предпочел да стане учител.А за братята ,дето седят пред Университета ще кажа само,че са могли да инвестират в нещо много по-доходоносно от Българското образование.Едно голф-игрище и сега София-Оупън да е най-престижния турнир,или един стадион та Бербатов да играе за София Юнайтед.
Чиста благотворителност съчетана с далновидност.
Вазов можеще да стане търговец,Ботев можеше да стане богат издател,Алеко можеше да е прокурор,депутат или министър,но те избраха трудния път.Опълчиха се срещу рутината,и сега са по-неизвестни от"звездите"на ВИП Брадър.
Дали сме деградирали,дали сме оскотели-ами погледнете приоритетите ни.
След Девети септемри беше престижно да си "Активен борец".След Десети ноември всички се изкараха "Репресирани".Думи като"чест","саможертва","лоялност","справедливост"и"ИСИНА"останаха само в речника.
Търпим и се примиряваме,защото ни е страх,че ще загубим и малкото което имаме,а като си помисля,че нашите предци са загубили много повече,ме е срам,че сега губят и нашата признателност и потъват в забрава.

riddick

Брой мнения : 80
Join date : 26.03.2009

Върнете се в началото Go down

Записки по българските въстания Empty Re: Записки по българските въстания

Писане  Скорпион Вто Апр 21, 2009 2:38 pm

;Много често си задавам въпроса " Защо в съвременна България няма личности, които да оставят диря в историята ?" В недалечното минало е имало държавници, борци, въобще имена, които се помнят. А сега? Къде са? Деградирала ли е нацията ни? Какво става с нас? Каква диря ще оставим за поколенията?

Скорпион

Брой мнения : 24
Join date : 05.03.2008

Върнете се в началото Go down

Записки по българските въстания Empty Re: Записки по българските въстания

Писане  Hemels_Genot Вто Апр 21, 2009 12:27 pm

Да така е нали знаеш, че животв е един кръговрат. Ето защо аз винаги съм казвала, защото както една личност без история не е личност, така и една държава без история не е държава.
Доста често съм казвала защото спасението на България се крие в три книги и те са: "История на България"/"История на света", "Българска конституция" и "Библия". Но библията не толкова като религиозно пособие колкото като морален самоучител.
Hemels_Genot
Hemels_Genot

Брой мнения : 46
Join date : 06.04.2009
Age : 45
Местожителство : Drachten

Върнете се в началото Go down

Записки по българските въстания Empty Записки по българските въстания

Писане  riddick Пон Апр 20, 2009 5:12 pm

Преди малко по БНТ гледах първа серия на филма,който съм гледал поне шест пъти.В главата ми спонтанно се заформиха куп въпроси.Защо този филм ме вълнува,Защо на сина ми не му прави впечатление,Защо никой от съвременните български филми няма тази сила,простота,чистосърдечност и енергия .Това е сериал,но не е сапунка.Това е кино,но разбираемо само за Българи.Как може този многосериен филм да е интересен и след двадесет години.
Сетих се и за друг подобен сериал-"Капитан Петко Войвода".Петър Чернев,лека му пръст,беше замерян с яйца.Васил Михайлов беше посрещан като герой.
Но да се върнем на "Записките".Филм създаден по действителни събития.Основата за сценария е писана от човек с килийно образование-участник в събитията.
Какво стана с българските актьори?Нима след Стоян Стоев и Радко Дишлиев няма таланти,които да се превъплатят до съвършенство в дадена роля?
Няма ли сценаристи,режисьори и оператори,които да сътворят филм с подобна сила и значимост?
И пак ще се върна към Захари Стоянов.Това е една уникална личност в Световната история.Прост овчар/пастир/оставил отпечатък вурху Историята,Литературата и Политиката на своето Отечество.
Изгонен от Родината заради своите убеждения.Умрял в изгнание,но оставил безценно наследство,което не се измерва във финикийски знаци.
Помислете за това,как Историята ражда своите герои.Кои са те и дали ние уважаваме тяхната саможертва.
Васил Иванов Кунчев,Гаврил Хлътев,Петко Киряков.Кои са те,и защо загинаха.Достойни ли сме ние за тяхната саможертва.Всъщност Петко Войвода умира след Освобождението-унизен и разочарован от действителността.Не смея да си помисля за Левски и Бенковски,как щяха да се справят в Свободна България.
Сега е същото.Нямаме чорбаджии-имаме работодатели.Не отдаваме чест на агата,а на Мерцедеса.И не турчин бесней над бащино ми огнище,ами данъчен.
Историята е една спирала-всичко се повтаря,но на друго ниво.

riddick

Брой мнения : 80
Join date : 26.03.2009

Върнете се в началото Go down

Записки по българските въстания Empty Re: Записки по българските въстания

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите