Часът на Милен Цветков
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Защо е тази атака срещу лекарите?

+3
Албена
staneva
amebolirium
7 posters

Go down

Защо е тази атака срещу лекарите? Empty Адресатът не са лекарите

Писане  silence Чет Мар 12, 2009 3:08 pm

Бих искала да прочетете с действащ лекар нормативните документи,които указват как и колко от парите, които събирате за здраве чрез месечни вноски /независимо дали ходите при лекар/, могат да ползват тези, на които сте поверили здравето,а често и живота си! Т. нар. реформа само извади на светло това, което преди нея само се мъчеше да си пробие път да съзнанието на пациентите.Ако има интерес, бих предоста-
вила фактите. Ако предпочитате, влезте в сайта на НЗОК и четете с лекар, на когото имате доверие.

silence

Брой мнения : 6
Join date : 12.03.2009

Върнете се в началото Go down

Защо е тази атака срещу лекарите? Empty Re: Защо е тази атака срещу лекарите?

Писане  violeta sofronieva Чет Фев 12, 2009 8:26 pm

klaris написа:Знаете ли кое е по лошо от корупция под масата?-корупция.....над масата, таква, която е определена чрез вътрешния правилник и всички пациенти се примиряват и съгласяват с нея, защото нямат друг избор. като започнем с т.нар потребителска такса, за която нито едно GP не дава документ за това и стигнем до т.нар. платени прегледи на място където не би трябвало да ги има.
Работя в институция наречена МДОЗС (няма да уточнявам в кой град), където в определени дни се предлагат такива платени прегледи на пациенти(диспансеризирани, новооткрити или просто желаещи преглед), за които прегледи парите се прибират на ръка(без да се дава съответния документ за платена сума). И освен това се използва трудът на дежурната сестра без тя да е задължена да се отзовава и без този труд да се заплаща.
Заплатите не са просто ниски, те са МИЗЕРНИ.
А сега ви предлагам да направите нова тема. Що е то лекарска некадърност и има ли тя почва у нас? Колко от потърпевшите са увредени необратимо и колко увредители са си понесли заслуженото наказание, защото за такова животно като лекар осъден за причиняване на смърт или увреждане поради небрежност или некомпетентност аз лично не съм чувала все още. А такива случаи има колкото си щете. От това по страшно има ли?

violeta sofronieva

Брой мнения : 2
Join date : 04.02.2009

Върнете се в началото Go down

Защо е тази атака срещу лекарите? Empty Дадохме близо 10000лв. подкупи за лечението на родителите си

Писане  frivole Пет Яну 16, 2009 10:17 pm

На 32 години погребах един след друг и двамата си родители . Сега съм на 34г и освен мъката в мен остана и горчилката от отношението на лекарите към родителите ми. На баща ми му откриха карцином на белия дроб. Диагнозата беше поставена след направена биопсия, за която баща ми/51г./ , въпреки направлението и здравната си осигуровка плати "на ръка" 150лв. Обяснението на лекаря бе, че трябва да си заплатим консумативите, защото били вносни и той си ги плащал от собствения джоб. Бяхме толкова стъписани и ужасени от диагнозата, че въобще не протестирахме за това безочие. Баща ми постъпи в болница за операция като накараха майка да му бъде придружтел, т.е. нещо като санитар - сменяне на подлоги, придружаване до манипулационните... - естествено тя си плати за престоя в болницата. Няколко дни държаха баща ми в болницата без да му правят изследвания и прегледи.Майка ми попитала личната мед.сестра на лекаря защо се бави операцията и сестрата в прав текст отговорила, че не сме платили! Операцията струваше 1500лв.! В държавна болница! По клинична пътека! Парите ги дадох лично аз на опериращия лекар. След като си платихме , отношението към майка и татко коренно се промени. VIP обслужване! След операцията и последващите изследвания лекарят ни увери, че татко няма разсейки и всичко е минало успешно, но уви, месец след това откриха тумор в мозъка. Отидохме отново при лекаря, който му беше направил белодробната операция и му показахме изследванията и скенерните снимки. Той взе да се вайка как е пропуснал да направи снимка на главата и обеща да съдейства да ни уреди при най-добрия неврохирург. Така и стана. Направихме консултация с неврохирурга.Той каза, че ще оперира баща ми и го прие в неврохирургичното отделение / отново в държавна болница, по клинична пътека/. При приемането ни казаха, че в това отделение не приемат придружители, но трябва да си платим за медецинсака сестра! По 30лв на ден.Без издаване на документ. Баща ми лежа в отделението 10дни. Операцията беше на втория ден.Казаха ни,че можем веднага да го видим, но преди това един от опериращите лекари ни покани в кабинета си уж да ни запознае със състоянието на татко. Всъщност поводът беше да ни поиска поредната такса - 1500лв, но понеже това е втора операция, ни направиха отстъпка от 50%, т.е. 650лв.! Естествено, че платихме!
Две седмици след като изписаха татко, майка/49г./ получи инсулт. Приеха я в местната болница, но поискаха тя да е с придружител. Останах с майка в болницата един месец. За ужаса и унижението,които изживяхме с майка все още нямам сили дори и да си спомням - през цялото време спях в инвалиден стол или в леглото при майка. Аз й правех сутрешния тоалет - памперси, обтриване, упражнения, сменяне на банки с разтвори, на абокати, даване на лекарства, усмиряване, когато буйства. През цялото това време в отделението имаше по 2 санитарки, 3 сестри и лекар. Състоянието на майка се влоши и лекуващия лекар ми каза, че ако искаме майка да живее, трябва да я заведем в София. Един месец им трябваше, за да си признаят , че не могат да помогнат на майка. Дадоха ни имената на три "светила" в неврохирургията. Чрез познати се свързахме с един от тях. Каза ни какви изследвания да направим предварително/прди приемането на майка в болницата в София/. След като направихме ЯМР се оказа, че майка е с анивризъм в малкия мозък и хидроцефалия. Лекарят ни каза, че ще трябва да се направят две операции, но едната ще струва 5000лв, а другата - 3000лв. Отделно трябва да заплатим клапата - 2000лв/от евтините!/ и консумативи - 1000лв. Взехме заеми , продадохме имот и ето ни в София -с направление за постъпване в държавна болница по клинична пътека и с ХХХХлв в джоба. Още на регистратура ни поискаха 300лв. доброволно дарение за болницата/ поне за него издадоха платежен документ/. В отделението ни посрещна "светилото" в неврохирургията. Първо, разбира се, прибра пликчето с армаганите и след това ми обясни какво е състоянието на майка и и каза, че шансовете й след двете операции са много добри. Поисках да остана като придружител, но от общите ни познати беше разбрал, че съм бременна и отказа. Каза ми , че в тези случаи се наема придружител от персонала срещу 30лв дневно. Първата операция мина успешно. Състоянието на майка видимо се подобряваше - тя започна да ни разпознава и да си спомня неща от миналото - рожденни дати, имена ... Ден преди втората операция, майка почина.От СЛЕДОПАРАТИВЕН МЕНИНГИТ! Бяха я заразили в отделението. В мига, в който е починала, аз бях в коридора на отделението и сетрите знаеха, че съм там, но никой нищо не ми каза. Обадиха се на другия ден. На вратата пред отделението ме посрещна една санитарка. Каза ми, че на майка са й направили аутопсия и да я търся в моргата. Без други обяснения, без изказани съболезнования, без да ми дадат вещите й. А от "светилото" в неврохирургията - ни вест ни кост. При лекарите не можеш да си поискаш рекламация.
Година след смъртта на майка татко претърпя още една операция на главата. Отново при неговия лекар. Този път не му поискаха пари, поне не предварително. Няколко дни след операцията един от лекуващите го лекари по време на визитация му поискал 350лв,под предлог, че му трябват да си плати таксата за семинар! Спонсорирахме лекаря. Татко живя още една година.
Бяха му казали, че освен химиотерапията в болницата трябва да провежда химиотерапия у дома. Изписаха леарството и му обясниха, че то е абсолютно безплатно, но всеки месец ще трябва да идва да си го взима от болницата, защото лекарството не се продава по аптеките. През първите три месеца лекарството въобще не се появи в болничната аптека-нямало внос. Притеснихме се, че за татко неприемането на лекарството ще бъде фатално и чрез познати си го купихме директно от вносителя. Оказа се , че лекарството си стои "на склад", но от здравната каса не са го платили на вносителя. Една опаковка, която е достатъчна за шест месеца, струва 300лв.
Заплащахме си и ежемесечните контролни прегледи, цената на които варираше между 30 и 50лв. без изследванията - те си бяха безплатни, защото през цялото това време баща ми си беше здравно осигурен, с направление и диспансеризиран.

frivole

Брой мнения : 1
Join date : 16.01.2009

Върнете се в началото Go down

Защо е тази атака срещу лекарите? Empty Re: Защо е тази атака срещу лекарите?

Писане  klaris Сря Мар 05, 2008 7:31 pm

Знаете ли кое е по лошо от корупция под масата?-корупция.....над масата, таква, която е определена чрез вътрешния правилник и всички пациенти се примиряват и съгласяват с нея, защото нямат друг избор. като започнем с т.нар потребителска такса, за която нито едно GP не дава документ за това и стигнем до т.нар. платени прегледи на място където не би трябвало да ги има.
Работя в институция наречена МДОЗС (няма да уточнявам в кой град), където в определени дни се предлагат такива платени прегледи на пациенти(диспансеризирани, новооткрити или просто желаещи преглед), за които прегледи парите се прибират на ръка(без да се дава съответния документ за платена сума). И освен това се използва трудът на дежурната сестра без тя да е задължена да се отзовава и без този труд да се заплаща.
Заплатите не са просто ниски, те са МИЗЕРНИ.
А сега ви предлагам да направите нова тема. Що е то лекарска некадърност и има ли тя почва у нас? Колко от потърпевшите са увредени необратимо и колко увредители са си понесли заслуженото наказание, защото за такова животно като лекар осъден за причиняване на смърт или увреждане поради небрежност или некомпетентност аз лично не съм чувала все още. А такива случаи има колкото си щете. От това по страшно има ли?

klaris

Брой мнения : 2
Join date : 27.02.2008

Върнете се в началото Go down

Защо е тази атака срещу лекарите? Empty Re: Защо е тази атака срещу лекарите?

Писане  Албена Нед Мар 02, 2008 11:09 pm

Както самото заглавие подсказва, тук не става дума за атака срещу лекарската гилдия, а срещу лекарската корупция.
Аз също съм съгласна, че почтени лекари има много, познавам такива..., но ми се ще да не познавах онази част от лекарската гилдия, която чрез своята подкупност, си играе със здравето и живота на своите пациенти... Neutral
Албена
Албена

Брой мнения : 8
Join date : 27.02.2008
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Защо е тази атака срещу лекарите? Empty Re: Защо е тази атака срещу лекарите?

Писане  staneva Пет Фев 29, 2008 1:25 pm

amebolirium,всичко което казваш е вярно,и не мисля че ще се намери човек който да каже на черното бяло и да каже-не не е така.Много сме далеч обаче от времето,когато въпросът за корупцията по горните етажи ще бъде поставен в някой съд.Ние сме като бебетата.Не си виждал бебе,което както си стои и е тръгнало да бяга нали?То първо пълзи, Arrow след това прави крачка,две, Arrow след това върви леко и много внимателно Arrow и най-накрая се научава да върви без проблем.
За да,се научим и ние да вървим така спокойно,трябва да започнем с пълзенето=корупцията сред лекари,катаджии(за полицията като цяло не можем да говорим,защото това е съвсем отделна и също много болна тема)учители ако щеш,и т.н. и т.н.
Аз съм била потърпевша от такъв лекар.Въпросният господин е АГ в русенсата втора поликлиника.Поиска ми парите,"уж"пое случаят ми,и в крайна сметка реши,че няма време да се занимава с мен и отпуската му е по-важна.В последствие разбрах,че поговорката "всяко зло,за добро"не е току така измислена.Както и да е исках да кажа,че лекарите които искат подкупи ги има-това е факт,виждала съм го с очите си.
Има обаче и друга група лекари,които са се захванали с тази работа наистина за да помагат на хората.Свалям им шапка
staneva
staneva

Брой мнения : 29
Join date : 26.02.2008
Age : 35
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

Защо е тази атака срещу лекарите? Empty Защо е тази атака срещу лекарите?

Писане  amebolirium Пет Фев 29, 2008 12:21 am

Баща ми е специалист, завеждащ отделение и има между 38-40 операции месечно (10 операции седмично в 2 операционни дни - вторник и четвъртак). Той е единствения лекар, който може да оперира по специалността си в целия регион (Добрич) и е дежурен почти всеки ден. Което ще рече, че ако има спешен случай, могат да го събудят в 4 сутринта и да го извикат да оправя бакиите на фелдшерите. За тази процедура взима 18лв. Заплатата му е около 600лв... Искам сега някой да дойде и да ми каже, че лекарският труд е достойно оценен, че баща ми, който е много добър специалист и това може да каже всеки един от пациентите му, получава парите, които е изработил и заслужил, че трудът му, който е висококвалифициран, е оценен правилно. Но не си мислете, че се опитвам да защитя лекарската корупция, защото не е така. Нещото, което ме принуди да напиша този пост, е атаката срещу лекарската гилдия, която са подели повечето медии. И каквото и да ми кажете, не можете да ме убедите, че това не е целенасочено. Че това не е отвличане на вниманието. Кажете ми, г-н Цветков, защо не направите няколко предавания или специален подфорум за Долорес Арсенова, която има къща за 1.5 милиона в Бояна,м? Защо? Колегите ви от Нова направиха един репортаж и толкова ... всичко се потули... По-фрапантен случай ли е лекар, взел 60 лева или депутат с къща за няколко милиона? Всички знаят, че полицаите и депутатите са корумпирани. Защо няма специални подфоруми за тях? Защо всяка вечер трябва да гледам как полицаите мъкнат като панаирджийска маймуна лекар... при положение, че всички по върха крадат и задоволяват единствено лични интереси...че всеки Божи ден ни се присмиват и ни правят на маймуни?Защо е това съсредоточаване на вниманието само върху лекарите, които са на най-ниското стъпало в корупцията? Защо? Отговорете ми, г-н Цветков!

amebolirium

Брой мнения : 23
Join date : 26.02.2008

Върнете се в началото Go down

Защо е тази атака срещу лекарите? Empty Re: Защо е тази атака срещу лекарите?

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите