Часът на Милен Цветков
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

за личностите

4 posters

Go down

за личностите Empty RE: за личностите

Писане  Hemels_Genot Нед Апр 26, 2009 7:30 am

Нека да поясня моето желание беше не да се прави психологичен портрет на България, което също не е лоша идея, а да се направи психолоичен портрет на хората които живеят в страната ни. Казвам "хората които живеят в страната ни", защото от информацията която достига до мен ми става съвсем ясно, защото там маи живеят повече чужденци отколкото българи.
Относно Българският портрет бих се радвала ако получа достатачно информация, за да мога да я прочета. Било то в интернет или пък на хартия.
"viper21" доста оптимистично казано след като е всеизвестно безделието и безразличието на болшенството от жителите и поданнитите на България. Но имаш право след всяко лошо идва добро. Самоче кога ще доиде доброто?
Hemels_Genot
Hemels_Genot

Брой мнения : 46
Join date : 06.04.2009
Age : 45
Местожителство : Drachten

Върнете се в началото Go down

за личностите Empty Re: за личностите

Писане  viper21 Нед Апр 26, 2009 12:46 am

България ще я има ,имало я е и ще я има ще я, има и личности ,а и тук виждам доста просто след лош период идва добър ,повечето от народа е със селски корени и в това няма нищо лошо ,
viper21
viper21

Брой мнения : 107
Join date : 03.02.2009

Върнете се в началото Go down

за личностите Empty Re: за личностите

Писане  riddick Съб Апр 25, 2009 7:55 pm

Психологически портрет на Българина се заемам да напрвя аз,но мисля да го издам на хартия,защото ще е доста обемен.България от времето на Иван Хаджийски се е променила,но за съжаление не към добро.Селяните нахлуха в града и донесоха бурканите,туршиите и бидоните с кисело зеле.
А личности в България има,просто се борят за оцеляване и затова не ги познаваме.
Ако имаш мнение не можеш да го публикуваш в медиите,защото засягаш интереса на спонсора.Ако искаш да публикуваш трябва да се съобразиш с инвеститора.Прескочиш ли го си аут.
Една статия минава през двама редактора,и ако единият не се съгласи другият е безпредметен.
Помните ли наводненията от 2005г.Тогава се отпускаха целеви помощи на пострадалите.Имаше един репортаж за циганите,които си копуват бира и кебапчета с тези помощи,и за Българите,които не могат да си ги получат.С това се изчерпа медийният интерес към усвояването на държавни пари,Повече не се проговори за помощите и тяхното усвояване.
Сигурно е имало Журналисти/не случайно го пиша с главна буква/,които са искали да отразят мерките, които Държавата прилага при криза,но те са били посъветвани да си траят,ако искат да запазят работата си.
Личностите ги тъпчат,но ги има.
На следващите избори,не на тези,ще се появят.Мислещите хора чакат системата да колабира и да поемат нещата в свои ръце.Естествен подбор.
След пет години в България ще се завърнат първите емигранти,вече с Европейска пенсия/което значи и финансова независимост/ и с Европейски манталитет.

riddick

Брой мнения : 80
Join date : 26.03.2009

Върнете се в началото Go down

за личностите Empty RE: за личностите

Писане  Hemels_Genot Съб Апр 25, 2009 7:40 am

Аз също се питам същото, но ще го видоизменя малко. И въпроса би звучал по следния начин. "Що за личности живеят в България и въобще има ли българи които наистина биха могли да се нарекат със достойнство като такива?"
Аз от момента на моето регистриране в този форум получих реакций само от 5-6 човека и от тях половината оплюват страната като се осеща озлобление и ненавист както към политиците така и двоино по настървени към народа, което доста ме озаадъчава, защото злобата се разпространява много повече към народа, който е във същото положение. Останах с обеждението, че хора като Ficker и 3-te X-sa, а и най-вероятно и още много с които все още (за мой късмет) нямах късметът да се сблъскам те сами се наричат със едни доста нецензорирани епитети, което говори за едно ниско самочувстие и себе отричане.
Нека си позволя да напомня следното "Безделието е най-големият враг на прогреса и личносното извисяване". По мое скромно мнение житеиската истина за постигане на каквото и да е било е "Направи си сам". Е сега след като аз лочно от 5-6 човека кото са дали дадено мнение по дадена тема трима са негативни започвам да се замислям върху още един въпрос, а именно "До кога ще я бъде Българя?"
Със подобно безволие в страната ни тя се е превърнала във фиктивна страна която съществува като название , но дали наистина я има. Или по този начин народа се опитва да потвъри една от теориите за происхода на циганите според която някога те са имали собствена страна някаде в Индия, но за жалост вече това е само един мит. Та нима е дощло време то да се приравняваме със тях.
Ще ми бъде доста интересно акпо някои психиятар се заеме да направи един общ психологичен портрет на хората живеещи в момента в Бъгария.
Hemels_Genot
Hemels_Genot

Брой мнения : 46
Join date : 06.04.2009
Age : 45
Местожителство : Drachten

Върнете се в началото Go down

за личностите Empty за личностите

Писане  djvelkova Сря Апр 22, 2009 9:57 pm

Няма личности , защото никой не иска да е личност. Кой е тръгнал да направи нещо добро за народа и държавата си? Всеки чака на другия или си казва - няма оправия. Да дойде някой друг да направи нещо, че ние да заживеем по- добре. А ние за какво сме тук? Какво правим? Нищо . Свили сме се в черупките си и нищо не правим , само знаем да лаем. Да ама кучетата си лаят , а кервана си върви. Това променя ли нещо - не.

djvelkova

Брой мнения : 118
Join date : 19.04.2009

Върнете се в началото Go down

за личностите Empty Re: за личностите

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите