Часът на Милен Цветков
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Земен рай ли е България?

5 posters

Go down

Земен рай  ли  е  България? Empty Re: BALGARIA E BILA VINAGI SEMEN RAI

Писане  Hemels_Genot Вто Май 05, 2009 10:40 am

Доста интересно!
Аз също мисля като вас, но и тук както и при много други проблеми се получава едно слъскване на интереси и регионалност. Нямам никаква представа от кой край на България сте вие, но пък и не бих се затруднила да търся. В този случай е доста показно от реакцията ви защото и вие както и аз несме от рдопско или шуменско, а именно там е сърцето на този така заплашващ съществуването на България проблем.
Аз също не съм съгласна с този развой, но всички са със вързани раце. А ако вие имате някаква идея за това моля да я изложите гласно. Преди да го направите аз бих ви насочила вниманието на няколко спирачки (ако мога така да се изразя) в тази насока.
1) Противо законното съществуване на ДПС и то вече толкова години наред.
2) Купуването на избиратели.
3) Съществуването на Турски училища кадето едва ли не се преподава на турски език, а не на офицялен език.
4) Насилственното приобщаване на български и поадски деца към гореспоменатите училища.
5) Излъчването на нвини на турски език по Българска национална телевизия в едно относително централно време.
Най-вероятно ако се по-замисля още малко ще се сетя и още, но за момента и тези са достатачни.
Hemels_Genot
Hemels_Genot

Брой мнения : 46
Join date : 06.04.2009
Age : 45
Местожителство : Drachten

Върнете се в началото Go down

Земен рай  ли  е  България? Empty BALGARIA E BILA VINAGI SEMEN RAI

Писане  petkan Вто Май 05, 2009 1:01 am

BALGARIA E SEMEN RAI I STE BADE TAKAVA AKO .
SE ISGONIAT TURSKITE GRABITELI, KRADZI I LAGZI OT BALGARIA.

petkan

Брой мнения : 23
Join date : 06.03.2009

Върнете се в началото Go down

Земен рай  ли  е  България? Empty Re: Земен рай ли е България?

Писане  Hemels_Genot Пет Май 01, 2009 12:28 pm

Определено това е една доста обширна тема за дискусия, защото след като се претеглят плюсовете и минусите на стараната ни на геогравско, историческо, политическо, хоманитарно и дори психологическо ниво всеки от нас би открил доста противоречия в тази насока. На мен лично в житеиската ми практика като една горбедчийка доста често ми бе задаван въпроса да опиша моята родина и не веднъш ми се е случвало с отговора си да си противореча както би се случило и малко по-доло. И сега със риск да ви се сторя банална ще опиша България по начина както аз я вждам от дистанция. Е съжалявам ако евентуално се долови малко носталгична нотка в това ми описание, но в моите очи това е моята страна:
България е една богата страна със много хубави морски и планински курорти и ваканционни селища, но за жалост интересът и стремежат за лесни пари пак се намесва и до извастна степен и разваля тази природна даденост със тези нови хотели които никнат като гъби след дъжд. Моето мнение по този проблем малко се разминава от деиствителността, а именно не е ли по добре търсенето да е повече от предлагането. Нима по този начин няма да бъде по лесно да се завиши цената на това богатство дадено ни от бог. Да определено ще трябва да се направи едно разграничаване на посетителите на билгарски и чуждстранни гости, а не подобна съпка да бъде оставяна на наетите на дадена длъжност работници. Също така защо не се направи едно пополяризирана на разкопките които се правят и да се привлече винтерес и от чужденци там. Както е в един египет например. Е няма да е това ниво или поне не в началото. От ограничената информация до която аз достигам от тук разбирам, че в България са открити находки с доста далечна давност. Е какво по интригуващо от това? Немога да остана безучастна и към нравите и традицийте на нащият народ през вековете. И пак питам защо само толкова малко хора са се заели именно с представянето на българските нрави. Тук искам да изкажа възхищението ми от създателите на "Бага-тур" (ето ви и линкът за да разгледате сами за какво говоря http://baga-tur.com/news.php). и нека да попитам колко от нас българите занаят за съществуването на българско бойно изкуство така близко до източните бойни изкуства. Е да за много българи това всичко може да им се стори само невярна информация или блян на една българка в чужбина, но за мен това са факти който ми дават повод за надежда и който можеби ще помогнат на народа ни един ден да се събуди и да потърси мястото си което му е отредено на тази планета.
За сега ще спра до тук защото нещата скоито можем да се гордеем не са само тези и ще продължа отново някои друг път.
Надявам се че оспях поне малко да събудя родолюбието на хора който си позволяват наглостта да се наричат БЪЛГАРИ и в същото време да хулят БЪЛГАРИЯ. Една страна с така богато минало и надявам се бъдеще.
Hemels_Genot
Hemels_Genot

Брой мнения : 46
Join date : 06.04.2009
Age : 45
Местожителство : Drachten

Върнете се в началото Go down

Земен рай  ли  е  България? Empty Re: Земен рай ли е България?

Писане  viper21 Пет Май 01, 2009 12:08 am

balgariq moje da e zemen rai ...ako nqma6e horata za koito govori riddick
viper21
viper21

Брой мнения : 107
Join date : 03.02.2009

Върнете се в началото Go down

Земен рай  ли  е  България? Empty Re: Земен рай ли е България?

Писане  riddick Сря Апр 29, 2009 8:49 pm

Дали България е райско кътче-не знам/не съм я напускал и нямам база за сравнение/.
Не НИЕ я превърнахме в помийна яма.
Лайната дойоха отвън,просто помиярите им направиха място,и фекалиите се настаниха.
Не искам да звуча налудничаво,но като се замислите и проследите истрическите събития,оттук е започнала Историята.
НИе,съвременните Българи,сме потомци на какви ли не племена,минали от тук.
Гърци,Хуни,Траки,Римляни,Татари,Славяни,ПРАБЪЛГАРИ,Византийци,Кумани,три или четири Кръстоносни похода/впрочем Кръстоносците освен опожарени села са оствяли и руси деца/,Турци,няколко войни срещу Турците,/Османската империя стига до Виена,за Европпейската армия превзема София/после-Русия,след това Германия.
Кои сме НИЕ?
В Световен мащаб само България спаси Евреите.Без ответна реакция от Хитлер
А защо искат да ни смачкат?
Само въпроси на които не очаквам отговор,защото има едни хора,които не искат да се задават неудобни въпроси.
За кого говоря-разберете сами.

riddick

Брой мнения : 80
Join date : 26.03.2009

Върнете се в началото Go down

Земен рай  ли  е  България? Empty Земен рай ли е България?

Писане  djvelkova Сря Апр 29, 2009 7:19 pm

Дадено ни е Райско кътче , за да живеем в него като богове , а го превърнахме в помийна яма. Може би затова ни е труден живота, защото позволихме това да се случи.

djvelkova

Брой мнения : 118
Join date : 19.04.2009

Върнете се в началото Go down

Земен рай  ли  е  България? Empty Re: Земен рай ли е България?

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите