Часът на Милен Цветков
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

живот след смърта

+18
nikka
kiko0707
Stan
borqna erinina
Chibo
ТОНИ
mechka
kokster
amebolirium
Изтрещялата домакиня
Hercito
stinky
Вяра
mm
lee
Lucifer
staneva
mtpv
22 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

вярватели в живот след смърта

живот след смърта Vote_lcap83%живот след смърта Vote_rcap 83% 
[ 144 ]
живот след смърта Vote_lcap17%живот след смърта Vote_rcap 17% 
[ 29 ]
 
Общо гласове : 173
 
 

живот след смърта Empty Re: живот след смърта

Писане  Rositca Пон Дек 22, 2008 7:42 pm

Мисля,че отговора не е толкова едносричен.Вярвам ли?Не,аз съм убедена...Защо съм убедена?Защото няма смисъл в това да се раждаме ако нямаме цел.Целта е развитие,усъвършенстване.Всичко в Природата следва своето развитие и логика,своя смисъл.Кои сме ние,че да се мислим за съвършени на фона на цялото ни Не съвършенство?
Rositca
Rositca

Брой мнения : 2
Join date : 22.12.2008

Върнете се в началото Go down

живот след смърта Empty живот след смъртта

Писане  hedi Сря Апр 16, 2008 11:31 am

Колкото и странно да звучи аз все пак си мисля , че има живот след смъртта. Представям си го точно като съня. Както на сън изживяваме различни емоции намираме се на различни места така сигурно е след смъртта. Поне No ми се иска да е така !

hedi

Брой мнения : 6
Join date : 29.02.2008

Върнете се в началото Go down

живот след смърта Empty Re: живот след смърта

Писане  humanis Пет Мар 07, 2008 8:41 pm

Определено не вярвах в такова чудо НО преди години почина майка ми внезапно Crying or Very sad много млада. Започнах да я сънувам и тя ми казваше неща дето се случиха след години, включително ми каза и причината за смъртта си. Вече вярвам и гласувах с да.

humanis

Брой мнения : 5
Join date : 07.03.2008
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

живот след смърта Empty Re: живот след смърта

Писане  Ficker Пет Мар 07, 2008 4:19 pm

kogato njakoi wse pak uspee da se wurne ste ni kaje affraid живот след смърта Tot00013
Ficker
Ficker

Брой мнения : 53
Join date : 07.03.2008

Върнете се в началото Go down

живот след смърта Empty Re: живот след смърта

Писане  nikka Вто Мар 04, 2008 9:49 pm

Темата за живота след смъртта е една много малка част от една много по обширна тема, а именно „Кои сме ние (хората); защо сме тук (на Земята); какъв е смисълът на цялото ни съществувание в краткия промеждутък между живота и смъртта...”
Хората по света отдавна си задават тези въпроси (а единици вече са си отговорили), основават се школи за т.н. духовно усъвършенстване, изписали са се томове литература, като се започне със супер древните философски учения на източните религиозни школи, древните разбирания и вярвания за устройството на мирозданието на американските индианци, като се мине през Стария и Новия завет, Библията и Корана, записките на велики посветени като Блаватская, Рьорих, Нострадамус и др., та чак до наши дни когато пазарът е залят с езотерична литература и всякакви „пътеводители” в материята на все още неизследваната човешка душа.
В България тази тема сякаш много упорито се избягва от утвърдените, т.н. сериозни медии с присъщия за малката ни държава комплекс за непълноценност и робуване само на утвърдени авторитети (с цел „да не станем за смях” или „да не се изложим пред чужденците”).
Малко се увлякох, но то в един пост какво ли можеш да кажеш по въпроса... Може би само, че ако много попрочетеш от тук от там и навържеш по малко нещата получаваш усещането, че всъщност си попаднал тук на Земята като на каторга, в оковите на триизмерната си телесна форма, в пълно неведение за божествената си същност, единственно и именно за да се подготвиш и да се реализираш по най-добрия начин в момента на смъртта...
И на тези теми колкото и да се обяснява, ще разберат само тези на които им е дошло времето! И така трябва, защото както е разказано в старите книги, вече няколко земни раси са се провалили от много по-добри позиции, та за съжаление е дошло времето, когато няма да има всеобщо просветление (опрощение,спасение...) а живеем във времената на принципа Реализирай се сам! (SoHm; Амин) – всеки сам, за себе си – между всяко вдишване и всяко издишване – между поемането на дъх при раждането и последното издишване в момента на смъртта...
Трезвомислещото общество, сериозните научни кръгове, казионното духовенство и т.н. и т.н. - повече от ясно е какво е отношението. Искам само да припомня, че не съвсем отдавна имаше времена, когато официално Земята се водеше плоска...

nikka

Брой мнения : 4
Join date : 04.03.2008

Върнете се в началото Go down

живот след смърта Empty Re: живот след смърта

Писане  kiko0707 Пет Фев 29, 2008 7:17 pm

ima razbira se. farao ako niakoi iska moje da mu kaja kak da otide tam i da se varne za da vide kak e. farao
kiko0707
kiko0707

Брой мнения : 5
Join date : 27.02.2008

Върнете се в началото Go down

живот след смърта Empty Re: живот след смърта

Писане  staneva Пет Фев 29, 2008 10:45 am

Това в което вярвам,е не точно живот след смъртта,а по скоро прераждането Rolling Eyes .....колкото и глупаво да ви се струва Smile
staneva
staneva

Брой мнения : 29
Join date : 26.02.2008
Age : 35
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

живот след смърта Empty Re: живот след смърта

Писане  Stan Чет Фев 28, 2008 8:32 pm

borqna erinina написа:и аз гласувах с да,но дали наистина има май никои не знае
Ще разберем Smile.

Stan

Брой мнения : 4
Join date : 28.02.2008

Върнете се в началото Go down

живот след смърта Empty Re: живот след смърта

Писане  borqna erinina Чет Фев 28, 2008 8:17 am

и аз гласувах с да,но дали наистина има май никои не знае
borqna erinina
borqna erinina

Брой мнения : 17
Join date : 28.02.2008
Местожителство : перник

Върнете се в началото Go down

живот след смърта Empty Re: живот след смърта

Писане  Chibo Сря Фев 27, 2008 11:59 pm

Ще повярвам на тази простотия точно никога No No No No No No
Chibo
Chibo

Брой мнения : 1
Join date : 27.02.2008

Върнете се в началото Go down

живот след смърта Empty Re: живот след смърта

Писане  ТОНИ Сря Фев 27, 2008 9:14 pm

mtpv написа:живот след смърта

Само се чудя, как може да поставяш тема без да си проверил правописа...

ТОНИ

Брой мнения : 3
Join date : 27.02.2008
Age : 59
Местожителство : Sofia

Върнете се в началото Go down

живот след смърта Empty Re: живот след смърта

Писане  mechka Сря Фев 27, 2008 8:36 pm

На никой не му пука - всеки си има достатъчно проблеми преди смъртта за да мисли за след нея.
mechka
mechka

Брой мнения : 10
Join date : 27.02.2008

Върнете се в началото Go down

живот след смърта Empty Re: живот след смърта

Писане  kokster Сря Фев 27, 2008 7:44 pm

Ако все още има някой който се колебае или се залъгва че има живот след смърта нека прочете библията и всичко ще му с е изясни.

kokster

Брой мнения : 1
Join date : 27.02.2008

Върнете се в началото Go down

живот след смърта Empty Re: живот след смърта

Писане  amebolirium Сря Фев 27, 2008 7:36 pm

stinky написа:Това е по Библията и на мен ми звучи правдоподобно на фона на това какво знаем днес като факт за живота и смъртта.
Това, което знаем днес за живота и смъртта, разбива тотално всяка нотка за правдоподобност на Библията Shocked

amebolirium

Брой мнения : 23
Join date : 26.02.2008

Върнете се в началото Go down

живот след смърта Empty Re: живот след смърта

Писане  Гост Сря Фев 27, 2008 7:22 pm

mtpv написа:живот след смърта

"вярватели в живот след смърта" na taka napisanoto mai niama smisal da se otgovaria ........

Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

живот след смърта Empty Re: живот след смърта

Писане  Изтрещялата домакиня Сря Фев 27, 2008 6:51 pm

Гласувах с Да, Вярвам и се надявам да има... Crying or Very sad

Изтрещялата домакиня

Брой мнения : 2
Join date : 27.02.2008

Върнете се в началото Go down

живот след смърта Empty Re: живот след смърта

Писане  Hercito Сря Фев 27, 2008 4:35 pm

Живот след смъртта или задгробен живот е метафизична концепция, означаваща продължаване на съществуването под някаква форма след физическата смърт.
Различни форми на идеята за живот след смъртта включват:
-Вяра в "отвъдното" (рай, ад, и т.н.): След смъртта, мъртвият (или неговата душа) се озовават в друг свят
-Вяра в призраци: духът на мъртвия продължава съществуването си в този свят под формата на призрак
-Вяра в прераждането или метемпсихоза: душата се връща на земята в друго тяло (в растение или животно)
-Вяра в живи мъртъвци: след смъртта, трупът оживява (зомби, немъртъв)
В различни религиозни традиции съществуват многобройни погребалните ритуали, в които се поднася храна на мъртвите.
В литературата и киното идеята е експлоатирана в нови форми като „копиране на мозъка ... с което изкуствено се придобива възможност за живот сред смъртта.
Hercito
Hercito

Брой мнения : 18
Join date : 26.02.2008
Age : 33
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

живот след смърта Empty живот след смъртта

Писане  stinky Сря Фев 27, 2008 3:18 pm

Интересна тема определено,за това гласувах с да.Всеки е чел Библията и знае, има живот след смъртта и той настъпва след определени предпоставки-след като умре човек духа се връща от където е дошъл,а тялото си остава в пръстта и след като Христос отново дойде на земята ще възкреси всички,но едни за вечен живот,а други за смърт.Това е по Библията и на мен ми звучи правдоподобно на фона на това какво знаем днес като факт за живота и смъртта.Аз знам,че човек умре ли не се е върнал да каже как е там,поне на мен не са казали още,така че чакам.А хората които казват,че са видяли светлини или са умрели,че има живот,изобщо не им вярвам.Ами ако имаше сега друг паралелен живот с много по-добри условия на живот,всеки ще иска да живее по-добре Very Happy не ми се представя тази гледка ка ще стане,може би ще се реализира един филм на ужасите.За щастие никой нищо не знае и за това само си говори предположения.Прав е Милен като каза,че сме тук с някакво послание.С послание,с добър начин на живот и чиста съвест,защо не.По-добре това,от колкото да знам,че около мен се разхождат разни зомбита и духове. What a Face
stinky
stinky

Брой мнения : 3
Join date : 26.02.2008

Върнете се в началото Go down

живот след смърта Empty Re: живот след смърта

Писане  Вяра Вто Фев 26, 2008 8:14 pm

Гласувах!

ПС: Моля оправете заглавието. Смъртта се пише
Вяра
Вяра

Брой мнения : 3
Join date : 26.02.2008
Age : 45
Местожителство : Русе

Върнете се в началото Go down

живот след смърта Empty Re: живот след смърта

Писане  mm Вто Фев 26, 2008 8:05 pm

Ще ми се да има живот след смъртта, но от друга страна си мисля какво бих правила там цяла вечност- ще се изчерпя.
mm
mm

Брой мнения : 6
Join date : 26.02.2008
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

живот след смърта Empty Re: живот след смърта

Писане  staneva Вто Фев 26, 2008 7:35 pm

Lucifer написа:трябва да си болен ако гласуваш ДА
Всеки има право на собствено мнение Idea
staneva
staneva

Брой мнения : 29
Join date : 26.02.2008
Age : 35
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

живот след смърта Empty Re: живот след смърта

Писане  lee Вто Фев 26, 2008 7:23 pm

Всеки има право на мнение по въпроса. Ако се следи темата може да се научат доста интересни неща. Полезна е според мен. Smile
lee
lee

Брой мнения : 10
Join date : 26.02.2008
Age : 30
Местожителство : Пазарджик

http://drompi.hit.bg

Върнете се в началото Go down

живот след смърта Empty Re: живот след смърта

Писане  Lucifer Вто Фев 26, 2008 7:19 pm

Бе какъв живот какви 5 лева ,осъзнайте се ,то още има хора ,които вярват в религията ,след като им е пределно ясно ,че религията се е появила за обединяване на обществото и дърпане на конците
Пълни глупости ,трябва да си болен ако гласуваш ДА

Lucifer

Брой мнения : 7
Join date : 26.02.2008

Върнете се в началото Go down

живот след смърта Empty Re: живот след смърта

Писане  mtpv Вто Фев 26, 2008 7:02 pm

и аз Very Happy
mtpv
mtpv

Брой мнения : 76
Join date : 26.02.2008
Age : 33
Местожителство : искър

http://mtpv.saitche.com/users/

Върнете се в началото Go down

живот след смърта Empty Re: живот след смърта

Писане  staneva Вто Фев 26, 2008 7:02 pm

Гласувах с да,макар и да не съм много сигурна,но едно мога със сигурност да кажа.Темата много ми хареса с нетърпение чакамм частІV
staneva
staneva

Брой мнения : 29
Join date : 26.02.2008
Age : 35
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

живот след смърта Empty Re: живот след смърта

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите