Часът на Милен Цветков
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Шуробаджанащина в българския театър и кино

Go down

Шуробаджанащина в българския театър и кино Empty Шуробаджанащина в българския театър и кино

Писане  scandalna Нед Май 17, 2009 12:12 am

Това, че родителите ти са актьори не означава, че непременно играеш добре. Има много талантливи българи, чиито талант отива на вятъра, защото не са роднини на актьори или защото не са следвали в НАТФИЗ.

Тези хора често изпускат кастинги, защото за тези кастинги се съобщава само на предварително селектирани хора, тоест на тези приети в НАТФИЗ, което е адски неморално и некултурно. Една диплома от НАТФИЗ не те прави добър актьор.

Актьор не се става, или имаш таланта или го нямаш. Има много хора, завършили НАТФИЗ, които са по-скоро рецитатори от колкото актьори и хора, които никога не са взимали курсове по Актьорско майсторство и учат или работят нещо съвсем различно, а са много талантливи. Но в България на последните не се дава поле за изява. Кастингите се обявяват само сред тесен кръг пред студентите в НАТФИЗ.

В такъв бранш няма реална конкуленция в момента в България. А там, навън има толкова много талантливи деца и млади хора, които имат нужда от шанс, обаче като отидат на кастинги и кажат, че не са учили в НАТФИЗ им се показва вратата. А не трябва така. Харисън Форд е работел като дърводелец, но става великолепен актьор. Защото му се дава шанс. Също така Невена Коканова не е била приета в някогашния ВИТИЗ, а е една от най-добрите и велики наши актриси.

Да кажем не на хегемонията на НАТФИЗ!

Линк на петицията: ЛИНК


Ето и още нещо:
"Аз съм актриса без диплома. Участвам в някои реклами, също така и в театрални постановки на независими театри. Обаче колкото и да ми се иска да участвам във филм или ТВ-сериал на кастингите е трудно да се вредиш - първо повечето от тях се съобщават само на студенти в НАТФИЗ или на хора завършили същия институт. Второ, те са с предимство на тези кастинги. А не трябва да гледат кой има диплома от НАТФИЗ и кой - не, а по-скоро кой как играе и колко талант има. Но какво ни е наред в държавата, та театралните ни среди ще са добре."

scandalna

Брой мнения : 2
Join date : 15.05.2009

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите