Часът на Милен Цветков
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Сметки за ток

+3
gergana
mtpv
Maria
7 posters

Go down

Сметки за ток Empty Сметки за ток

Писане  losiano_76 Сря Апр 01, 2009 12:24 pm

Вече незная към кого да се обърна.Имам два апартамента един до друг.На единия в който живееме в момента,че другия го ползваме за склад,електромера имаше проблем!Смениха предпазителя и от тогава започна великото навъртане на ток.До сега плащахме стотинки.Най много последно платих за периода от 10.04.2008 до 09.07.2008г 22,40лв.Започна да има проблем с тока.От едно зарядно за GSM тока се променяше все едно съм пусала 2 електрожена!2 дена седяхме без ток,че несмеехме да пускаме нищо в ел.мрежата.Дойдоха служители на енергото и казаха,че няма проблем.Само дето щеше да се запали таблото на блока.Ето тогава решиха да сменят предпазителя и тогава са направили грешката.Допрели са кабела на този апартамент в който живеем в другия дето нама никой и така започваме да навъртаме двоен ток.Дойде фактура за 154,43лв. ток на необитавания апартамент и докато открият проблема който обясних още 92лв.сметка.И къде ли не неходих да питам какво да правя и къде ли не се обаждах,никъде нищо!Е как сега да оправя този проблем,като този ток не съм го навъртяла аз,а грешката е в тях,че са допрели жиците и не са си свършили работата както трябва?

losiano_76

Брой мнения : 1
Join date : 31.03.2009

Върнете се в началото Go down

Сметки за ток Empty Re: Сметки за ток

Писане  viper21 Чет Фев 05, 2009 1:05 am

i pri men za poslednite meseci be6e taka kolkoto napisaha parviq mesec tolkova be6e i za tretiq .kakto pisah pi gore tezi firmi ne samo se podigravat s horata i darjavata a napravo se ebavat .vreme e nqkoi da skasa privatizacionniq dogovor i da gi izhvarli ot darjavata za sajalenie nqma takav
viper21
viper21

Брой мнения : 107
Join date : 03.02.2009

Върнете се в началото Go down

Сметки за ток Empty Re: Сметки за ток

Писане  djenifarr Пет Окт 24, 2008 1:25 pm

o da vsi4ko v tazi darjava e tolkova skapano i nikoga nqma da ima opraviq.sega 6te vi dam li4en primer s men:2 belejki po 66,43leva i za tozi mesec 104,87leva,a na fakturata otdolu pi6e 4e za noemvri toka 6te e 146,29 i za dekemvri e 146,29 a ot kade mogat da znaqt kakav moje da ti e toka za napred kato dori ne e ot4eteno i neznaqt kolko moje da navarti6 tok.sramuvam se 4e sam balgarska grajdanka.

djenifarr

Брой мнения : 1
Join date : 24.10.2008

Върнете се в началото Go down

Сметки за ток Empty Re: Сметки за ток

Писане  verannika Сря Мар 05, 2008 7:33 pm

Maria не само на вас ви се струва така. За съжаление нищо не може да се направи!
Случи ми се веднъж да се обърна към Асоциация на потребителите по повод неуважена рекламация на вносни ботуши - няма да споменавам цената. В магазина се държаха изключително арогантно, когато им предложих да прочетат рекламната брошура придружаваща ботушите те се изсмяха и ми казаха да им я донеса преведена!? Ботушите бяха есенно-зимна колекция на известна фирма и при първия дъжд краката на дъщеря ми станаха мокри. Отговорът на АП беше на официална бланка и невероятно смешен като обяснение - нямало причина за смяна, защото при проверката на ботушите от внесената партида нямало дефекти. За мен тези хора не обслужват нашите/потребителски/ интереси, а интересите на фирмите. Затова и НЕК и ЧЕЗ и всякакви производни са толкова арогантни в лакомията за пари.
Сметките ми за ток от миналата зима 2006-та, в сравнение с предишната 2005-та бяха двойни - неизвестно защо. За декември 2007-ма сметката ми е 213 лева, за януари 114 лева.
Да ти е драго да умреш!
Семейството ми е от двама души - аз и дъщеря ми, нямаме ел.радиатори, нито климатици...използваме печка "духалка"/1600 вата/ с терморегулатор и то само в едната стая. Навсякъде имаме PVC дограма. Махнала съм радиаторите на ТЕЦ, а тръбите са отрязани почти докрай и заварени от техен служител.
И въпреки, че почти винаги са студени, ми пращат бележки за етажно разпределение. Нямам нови ел уреди от поне 7-8 години, т.е. нищо в потреблението ни не е променено. Не искам да навлизам в подробности...новите бланки за сметките много ми приличат на бланките на Топлофикация, където толкова единици за отопление, толкова за разпределение...толкова за джакузи, дъвки...
И пак за въпросната Асоциация...какво точно постигна с Топлофикация?
Някой дава ли си сметка, че повечето неплатени сменки са от 1997-ма година и нататък, когато хората се бореха за физическо оцеляване?

verannika

Брой мнения : 4
Join date : 27.02.2008

Върнете се в началото Go down

Сметки за ток Empty за сметките на тока

Писане  gergana Сря Мар 05, 2008 4:14 pm

аз мисля така.Ако имате по-малко ток ще доидат да ви проверят електромера,но ако тока е повече,както в този случаи трябва да забравим,кои враща пари?Цялата ни система е такава,като и с водата,уж плащаш,всичко е наред,после получаваш писмо че си трябвало да платиш ВИК-ВОДОСНАБДЯВАНЕ,а не ВИК-ПРОЕКТ,те вече били разделени,ама ние обикновенните граждани зашо да го знаем,щом се дават пари,няма проблем за тях.
gergana
gergana

Брой мнения : 5
Join date : 28.02.2008
Age : 38
Местожителство : burgas

Върнете се в началото Go down

Сметки за ток Empty Re: Сметки за ток

Писане  mtpv Вто Мар 04, 2008 8:08 pm

о има написване на сметки
mtpv
mtpv

Брой мнения : 76
Join date : 26.02.2008
Age : 33
Местожителство : искър

http://mtpv.saitche.com/users/

Върнете се в началото Go down

Сметки за ток Empty Сметки за ток

Писане  Maria Вто Мар 04, 2008 7:30 pm

Отварям темата, за да видя дали само на мен ми се струва, че нещо се случва със сметките за ток! Последните два месеца сам платила невероятно високи сметки и съм сигурна, че не сам използвала този ток! Вие какво мислите?

Maria

Брой мнения : 2
Join date : 04.03.2008

Върнете се в началото Go down

Сметки за ток Empty Re: Сметки за ток

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите