Часът на Милен Цветков
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Браво на Емил Кошлуков

Go down

Браво  на Емил  Кошлуков Empty Браво на Емил Кошлуков

Писане  djvelkova Сря Юни 03, 2009 6:00 pm

Браво на Емил Кошлуков . Единствено той взе при сърце драмата с децата от Асеновград.
Емил Кошлуков ще разговаря с полския посланик у нас по казуса с двете децата от Асеновград
Велико Търново. Емил Кошлуков, водач на листата на кандидатите за евродепутати на ЛИДЕР и „Новото време”, заяви на пресконференция в Плевен, че ще се срещне утре на обяд с полския посланик в посолството на Полша във връзка с казуса двете деца Николета и Павел от Асеновград, предаде кореспондентът на радио „Фокус” – Велико Търново. Срещата е резултат от писмо на Кошлуков до посланика и се осъществява в много кратки срокове, подчерта той. Заради важната среща утре ще бъде разместена програмата на Кошлуков за предизборни срещи с граждани в различни точки на страната. „Благодаря на полското посолство и на посланика за отзивчивостта. Надявам се да получим повече разяснения и информация по казуса”, коментира Кошлуков. Той допълни, че се е запознал с решението на съда от 2009 г. и знае как са присъдени родителските права, а наети от него адвокати по случая изготвят позиция по юридическия казус. Кошлуков подчерта, че по време на срещата ще се коментира има ли възможност да се намери решение, защото случаят засяга и Полша, и България. По думите му, не е въпросът да се изтъква коя държава обича своите граждани повече, а тези две деца да живеят добре и щастливо. „Самата реакция на посланика за мен е приятно изненадваща, защото срещата стана буквално за часове. Надявам се, че те също желаят да се изчисти казусът, след като ме приемат в такъв кратък срок. Иначе можеше да минем през адвокати, да говорим чрез представители на външни министерства и т. н. Разбира се, аз знам, че нашето министерство нищо не прави, нито пък се интересува от нашите деца”, каза Кошлуков. Той уточни, че може да бъде по-конкретен по случая, след като мине срещата с посланика. Той заяви, че си е направил труда да гледа полска телевизия, за да види как се предава случаят от полските журналисти. Какъвто е нашият образ за майката, такъв е техният за бащата, коментира той. Според него, отразяването на конфликта и от двете страни е шовенистично. „Не искам две деца да станат разменна монета в предизборната кампания на България и Полша – и в Полша предстоят избори за евродепутати”, заяви Кошлуков. Като български представител Кошлуков ще иска децата да имат достъп до своята родина тук, но той напомни, че те са и поляци. Случаят е деликатен, затова по него работи юридическа кантора. „Не бива в името на популизма да даваме лош пример, да нарушаваме закони. Правният анализ ще го получа утре преди срещата с посланика и тогава ще бъда по-прецизен. Събрал съм група, която работи по казуса. Искам да чуя мнението на експертите”, допълни Кошлуков

djvelkova

Брой мнения : 118
Join date : 19.04.2009

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите